A$AP Rocky

i

Autor: All Access Photo / Splash News/EAST NEWS

A$AP Rocky uwolniony! Wyleciał ze Szwecji i... nigdy nie wróci? Kiedy wyrok?

2019-08-03 10:01

A$AP Rocky wyszedł z aresztu w Sztokholmie i natychmiast udał się na lotnisko, by wrócić do domu! Jego proces zakończył się, jednak wyrok nadal nie został wydany. Czy amerykański raper zostanie oczyszczony z zarzutów? Wiele na to wskazuje, skoro sędzia pozwolił mu opuścić Szwecję!

A$AP Rock jest wolnym człowiekiem! Po ponad miesiącu spędzonym w szwedzkim areszcie amerykański raper został decyzją sądu zwolniony zza krat!

30 czerwca 2019 roku A$AP Rocky i jego ekipa wzięli udział w ulicznej bójce, do której sprowokował ich młody mężczyzna. Amerykański raper został aresztowany i postawiono mu zarzut pobicia Mustafy Jafari'ego. Groziły mu dwa lata więzienia. Prokurator zażądał dla A$AP Rocky'ego tymczasowego aresztu na cały okres oczekiwania na proces, a później kary pół roku pozbawienia wolności. Oskarżyciel argumentował, że w bójce A$AP użył szklanej butelki, którą miał rzekomo bić ofiarę. Rocky nie przyznał się do winy. Jego obrońcy wyjaśniali, że raper co prawda trzymał butelkę, ale nie mógł użyć jej w walce, bo inaczej Jafari miałby dużo poważniejsze obrażenia, niż kilka potłuczeń. Swoje zeznania przed sądem złożył także sam oskarżony.

A$AP Rocky niewinny?

Proces rapera właśnie się zakończył. Wyrok w sprawie ma jednak zapaść dopiero 14 sierpnia 2019. Prokurator domagał się dalszego aresztu dla artysty aż do momentu ogłoszenia decyzji sądu.

Sąd zdecydował o wypuszczeniu A$AP Rocky'ego z aresztu. Nie zastosował też wobec niego środka zapobiegawczego w postaci zakazu opuszczania Szwecji. Sędzia oficjalnie pozwolił artyście wrócić do domu. Raper nie musi wracać do Sztokholmu nawet na ogłoszenie wyroku, bo ten zostanie przesłany mu w formie pisemnej. Stąd media spekulują, że muzyk najprawdopodobniej zostanie uniewinniony.

Zobacz też:

A$AP Rocky

i

Autor: CapitalPictures/FaceToFace/REPORTER
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE