tenis olimpia

Autor: Pixabay Grudziądzanie z Zielonej Góry wywieźli 2 oczka

Olimpia-Unia wygrywa na wyjeździe. Grudziądzanie minimalnie lepsi od Palmiarni Zielona Góra

2022-11-20 19:18

Wygraną za dwa punkty odnieśli tenisiści stołowi Olimpii-Unii. Grudziądzanie na wyjeździe pokonali 3:2 Palmiarnię Zielona Góra. O zwycięstwie decydował piąty - deblowy set.

Grudziądzanie na mecz do Zielonej Góry wybierali się po bardzo nieudanym spotkaniu domowy z Akademią Zamojską Zamość. Olimpia-Unia w piątek przegrała we własnej hali 0:3.

Po pierwszym secie pojedynku w Zielonej Górze zapowiadało się na powtórkę. Jan Zandecki przegrał 1:3 z Navid Shamsshahrbabakim i gospodarze prowadzili 1:0.

Odrobienie strat przyszło w drugiej odsłonie niedzielnego meczu. Swój pojedynek z Kamilem Nalepą 3:0 wygrał Park Jeongwoo.

Po trzeciej partii grudziądzanie zdołali wyjść na prowadzenie 2:1. Swój mecz wygrał Ibrahim Gunduz. Turecki tenisista pokonał młodego Mateusza Zalewskiego.

W czwartym secie gospodarze doprowadzili do wyrównania, choć Park Jeongwoo prowadził z Navid Shamsshahrbabakim 1:0. Mimo to, reprezentant Olimpii-Unii przegrał 1:2 i o końcowym zwycięstwie miała zadecydować piąta - deblowa odsłona.

W tej ponownie górą byli grudziądzanie. Duet Jan Zandecki - Ibrahim Gunduz pokonali 2:0 Mateusza Zalewskiego i Kamila Nalepę. Tym samym Olimpia-Unia wygrała w Zielonej Górze 3:2 i zainkasowała 2 oczka do tabeli Superligi Tenisa Stołowego. Gospodarze na swoim koncie zapisali jeden punkt.

Wyniki poszczególnych spotkań:
  • Navid Shamsshahrbabaki - Jan Zandecki 3:1 (11:6 | 11:8 | 4:11 | 11:7)
  • Kamil Nalepa - Park Jeongwoo 0:3 (5:11 | 5:11 | 3:11)
  • Mateusz Zalewski - Ibrahim Gunduz 0:3 (10:12 | 11:13 | 5:11)
  • Navid Shamsshahrbabaki - Park Jeongwoo 2:1 (6:11 | 11:7 | 11:6)
  • Mateusz Zalewski, Kamila Nalepa - Jan Zandecki, Ibrahim Gunduz 0:2 (8:11 | 11:13)

Olimpia-Unia po 10 kolejkach z dorobkiem 13 oczek (5 zwycięstw i 5 porażek) zajmuje 8. miejsce w tabeli Lotto Superligi Tenisa Stołowego.

Przed grudziądzkim zespołem jeszcze jeden mecz ligowy w tym roku. 18 grudnia Olimpia zmierzy się na wyjeździe z Lotto Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz. Początek o godzinie 16.

Domowe mecz w Dekorglassem Działdowo i Bogorią Grodzisk Mazowiecki zostały przeniesione na styczeń 2023. Obie drużyny występują w europejskich pucharach.

Konferencja prasowa reprezentacji z Kataru. Bereszyński i Szymański przed meczem z Meksykiem