"Ród smoka" powróci z 2. sezonem! HBO Max zamawia kolejne odcinki. Co w nich zobaczymy?

2022-08-26 16:50 Natalia Nowecka
Ród smoka powróci z 2. sezonem! Kiedy premiera nowych odcinków w HBO Max?
Autor: materiały prasowe HBO Max "Ród smoka" powróci z 2. sezonem! Kiedy premiera nowych odcinków w HBO Max?

"Ród smoka" dopiero co zadebiutował, a już wiemy, że to nie koniec naszej przygody z Targaryenami. Prequel "Gry o tron" powróci z kolejną odsłoną na HBO Max. Co wiemy o 2. sezonie?

Mamy to! "Ród smoka" pobił rekord oglądalności HBO Max i wywołał istną burzę w mediach społecznościowych. Po zaledwie jednym odcinku wiemy już, że nasza przygoda z rodem Targaryenów potrwa znacznie dłużej - HBO Max potwierdziło, że zamówiono już drugi sezon prequela "Gry o tron". Co wiemy o nowej serii?

"Ród smoka": 2. sezon powstanie

Pierwszy odcinek "Rodu smoka" przyciągnął do tej pory ponad 20 milionów widzów w USA według danych Nielsena, biorąc pod uwagę kanały linearne i serwisy HBO. W Polsce serial również osiągnął rekordową oglądalność i jest najchętniej oglądaną premierą w historii HBO Max w Polsce. Ponadto, prequel "Gry o tron" zbiera wyśmienite recenzje. Nic zatem dziwnego, że włodarze HBO Max zdecydowali się na kontynuację opowieści o wojnie domowej rodu Targaryenów. Choć nie ujawniono przewidywanej daty premiery 2. sezonu "Rodu smoka", myślę, że śmiało możemy zakładać, iż do debiutu dojdzie na przełomie 2023 i 2024 roku.

Jesteśmy bardziej niż dumni z tego, co osiągnął pierwszy sezon Rodu smoka. Nasza fenomenalna obsada i ekipa podjęły ogromne wyzwanie i przekroczyły wszelkie nasze oczekiwania, dostarczając produkcję, którą każdy już traktuje jako pozycję obowiązkową w telewizji. Ogromne podziękowania dla George’a, Ryana i Miguela za prowadzenie nas w tej podróży. Jesteśmy ogromnie podekscytowani, mogąc tworzyć kontynuację sagi rodu Targaryenów w drugim sezonie serialu - przyznała Francesca Orsi, Executive Vice President, HBO Programming.

ZOBACZ TAKŻE: "Ród smoka" to powrót do najlepszych czasów "Gry o tron". RECENZJA pierwszych odcinków serialu HBO

"Ród smoka": ile będzie sezonów?

Choć na obecną chwilę nie ujawniono, ile serii liczyć będzie "Ród smoka" (wiele zależy w końcu od oglądalności i zainteresowania odbiorców), krążą pogłoski jakoby twórcy celowali w 3-4 sezony. Prequel "Gry o tron" byłby zatem znaczne krótszy od sławnego poprzednika, jednak biorąc pod uwagę znacznie mniejszą obszerność materiału źródłowego, taka liczba wydaje się być jak najbardziej sensowna.

W drugim sezonie "Rodu smoka" z pewnością ujrzymy Taniec Smoków w pełnej okazałości. Wojna rozkręci się na dobre, a dotychczasowe przyjaźnie staną się tylko przykrym wspomnieniem. Zanim jednak przejdziemy do drugiej serii, przed nami nowe odcinki premierowego sezonu, które ukazywać się będą co tydzień w poniedziałki o godz. 3.00 nad ranem w HBO i HBO Max.

Sonda
"Ród smoka": podobał Ci się pierwszy odcinek prequela "Gry o tron"?

Jak dobrze znasz uniwersum Gry o tron i Rodu smoka? QUIZ tylko dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Co jest cechą charakterystyczną rodu Targaryenów?
Gra o tron i Ród smoka: QUIZ
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE