QUIZ: kontrowersyjne i ekstremalnie trudne pytania z Milionerów. Znasz na nie odpowiedzi?

2019-05-21 13:26
Milionerzy
Autor: Materiały Prasowe

Zgarnięcie głównej nagrody w Milionerach nie jest łatwym wyczynem. Trzeba mieć ogromną wiedzę, odrobinę szczęścia i - co niezwykle ważne - nerwy na wodzy. Stres w tym programie nie bywa dobrym doradcą. Jednak nawet jeśli uczestnik idzie przez program jak burza, zdarzają się pytania tak trudne, że znanie poprawnej odpowiedzi na nie graniczy z cudem. Zwłaszcza że twórcom Milionerów także zdarzają się poważne wpadki...

QUIZ: znasz odpowiedź na te niezwykle trudne lub wzbudzające kontrowersje pytania w Milionerach? Z polskiej i zagranicznych edycji teleturnieju wybraliśmy takie pytania, na które odpowiedź mógł znać jedynie geniusz lub takie, w których poprawna odpowiedź wywołała spore dyskusje lub wręcz oburzenie. Pod quizem znajdziecie wyjaśnienia. Trzymamy kciuki!

1. Który z wymienionych nie wystąpił w filmie fabularnym przed prezydenturą?

Mimo że twórcy tego pytania jako poprawną wskazali odpowiedź D) Vaclav Havel, prezydent Czech również miał na koncie udział w filmie. Havel zagrał w produkcji Każdy Młody Mężczyzna z 1966 roku.

2. W przybliżeniu ile numerów ubezpieczenia społecznego w Stanach Zjednoczonych zostało nadanych od pierwszego wydania go w 1936 roku?

To pytanie z amerykańskiej wersji Milionerów zostało uznane za jedno z najtrudniejszych w całej historii teleturnieju. Uczestnik próbował ratować się kołem ratunkowym, ale ostatecznie zrezygnował.

3. Który ze szkolnych przyborów jest jednym z symboli wolnomularstwa?

Za poprawną odpowiedź uznano B) cyrkiel. Jednak jest on znakiem wolnomularstwa, a za symbol można uznać także węgielnicę, czyli linijkę ułożoną w kąt prosty. Dlatego na tak sformułowane pytanie tak naprawdę poprawne są dwie odpowiedzi.

4. W książkowej serii dla dzieci, z którego kraju pochodzi miś Paddington?

Odpowiedź na to pytanie może znać wyłącznie osoba, która nie tylko czytała książki o Paddingtonie jako dziecko, ale też pamięta z nich bardzo konkretne szczegóły. Co więcej, autorem książek o misiu jest Brytyjczyk, co nie ułatwia wskazania dobrej odpowiedzi.

5. Kwiaty z błędem to...

To pytanie nie jest nawet bardzo skomplikowane, jednak stanowi sporą ciekawostkę. Jest to bowiem jeden z rzadkich przykładów, gdy wskazanie publiczności okazało się niepoprawne. Najwięcej, bo 33% osób wskazało na B) modre chabry, natomiast poprawna odpowiedź to C) żółte narcyze, która otrzymała 30% wskazań.

6. Doda i Emil Haidar toczyli spór sądowy o zwrot...

To pytanie z kolei wywołało spore oburzenie widzów. Po emisji odcinka, w którym się pojawiło, posypała się lawina komentarzy od osób, które były zdania, że wiedza z plotkarskich portali nie powinna być przedmiotem pytań w Milionerach.

7. Jak brzmi przetłumaczone z łaciny motto Stanów Zjednoczonych?

Para, która otrzymała to pytanie w amerykańskiej edycji specjalnej Milionerów zaznaczyła odpowiedź A) Bogu ufamy, jednak za poprawną uznana została B) Z wielkości jedno. 'Z wielkości jedno' to dawne motto Stanów Zjednoczonych, które rzeczywiście ma pochodzenie łacińskie. Jednak nie obowiązuje ono od 1956 roku i zostało zastąpione dewizą 'Bogu ufamy'. Z racji tego, że pytanie było źle postawione, uczestnicy otrzymali jeszcze jedną możliwość wzięcia udziału w programie.

8. Znany pediatra i autor książek Benjamin Spock zdobył medal olimpijski w jakiej dyscyplinie?

To kolejne pytanie wymagające bardzo wąskiej, niemal specjalistycznej wiedzy. W amerykańskiej edycji programu warte było milion dolarów. Uczestniczka ostateczne zrezygnowała z udzielenia odpowiedzi i odeszła, zabierając wygrane dotychczas pieniądze.

NAJNOWSZE