Hrabia Monte Christo 2024

i

Autor: Materiały prasowe

NOWOŚCI

"Hrabia Monte Christo" zmierza do polskich kin. Są już pierwsze recenzje!

2024-06-16 18:45

"Hrabia Monte Christo" to film, którego zdecydowanie nie można przegapić tego lata. Epicka ekranizacja ponadczasowego dzieła Aleksandra Dumasa pojawi się w polskich kinach już 9 sierpnia 2024 roku. Na festiwalu w Cannes posypały się pierwsze recenzje, zwiastujące naprawdę udane dzieło.

"Hrabia Monte Christo" to produkcja od twórców świetnie przyjętego filmu „Trzej Muszkieterowie: D'Artagnan”. Opowieść o spisku, zemście, miłości i narodzinach pierwszego na świecie zamaskowanego mściciela. W jego rolę wcielił się laureat Cezara – Pierre Niney („Yves Saint Laurent”), a partneruje mu plejada znakomitych francuskich gwiazd. Historia legendarnego hrabiego, którego czyny do dziś poruszają serca i wyobraźnię kolejnych pokoleń, to nowocześnie zrealizowane, spektakularnie kino przygodowe, pełne niesamowitych zwrotów akcji, efektów i trzymających w napięciu momentów.

To najdłuższe filmy na świecie! Obejrzysz je wszystkie? | To Się Kręci

"Hrabia Monte Christo" - pierwsze reakcje na film

„Hrabia Monte Christo” zdobył uznanie krytyków na 77. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, otrzymując 11-minutowe owacje i pozytywne recenzje zarówno z zagranicznych, jak i polskich mediów. Zrealizowany za 44 000 000 euro, jeden z najbardziej wyczekiwanych francuskich filmów ostatnich lat, już 9 sierpnia 2024 roku trafi do polskich kin. Tak prezentują się pierwsze recenzje:

Trzyma w napięciu. Świetnie zagrany" - Grażyna Torbicka

Film bardzo udany. Świetna adaptacja" - Janusz Wróblewski, Polityka

Udane odświeżenie gatunku" - Artur Zaborski

Porywający, inteligentny i wspaniale zagrany" - Pierre Lunn, Premiere

Z łatwością mógłby konkurować o Oscara dla najlepszego filmu" - Peter Debruge, Variety

Świeży i porywający, jeden z najlepszych filmów w Cannes w tym roku" - Pete Hammond, Deadline

Pierre Niney zachwyca jako Edmond Dantès" - Wendy Ide, Screen

"Hrabia Monte Christo" - o czym jest?

Marsylia, rok 1815. Awansowany do rangi kapitana statku Edmond Dantès może w końcu poślubić miłość swojego życia, piękną Mercedes. Niestety sukces młodego marynarza budzi zazdrość wielu osób. Zdradzony przez rywali i potępiony jako członek spisku popierającego Napoleona, Dantès zostaje uwięziony i bez procesu osadzony w ponurym zamczysku If. Po czternastu latach, dzięki pomocy i tajnym instrukcjom współwięźnia – księdza Farii, udaje mu się zbiec i zdobyć legendarny skarb ukryty na wyspie Monte Christo. Wchodząc w posiadanie ogromnej fortuny, Dantès wciela w życie przebiegły plan eliminacji swych wrogów – dziś wysoko postawionych dygnitarzy. Jednak cena wyrafinowanej zemsty stanie się piętnem dla jego duszy…