Plac Chełmiński staje się obok Starego Kanału Bydgoskiego

i

Autor: UM Bydgoszcz Plac Chełmiński staje się obok Starego Kanału Bydgoskiego

Rozpoczął się kolejny etap rewitalizacji parku na Placu Chełmińskim

2020-07-08 8:01

Urząd Miasta w Bydgoszczy zleca kolejny etap rewitalizacji parku na Placu Chełmińskim. Wyremontowane zostaną alejki oraz ma pojawić się więcej latarni. Dzięki miejskim inwestycjom ten teren znów zachęca do rekreacji. W oparciu Bydgoski Budżet Obywatelski odnawiany jest ciąg pieszo-rowerowy nad Starym Kanałem Bydgoskim.

Plac Chełmiński staje się obok Starego Kanału Bydgoskiego zieloną wizytówką Okola. W poprzednich latach zbudowano w nim nowoczesny plac zabaw i zamontowano szereg urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu i oświetlenie tych miejsc. Zakończono też prace nad projektem obejmującym remont alejek, wejść do parku i rozbudowę oświetlenia.

Teraz Urząd Miasta w Bydgoszczy zleca realizację tych prac. W ramach zadania przewidujemy również wyposażenie parku w elementy małej architektury (w tym ławek, stojaków na rowery, koszy, stołu do tenisa), prace pielęgnacyjne przy zieleni, wykonanie nowych nasadzeń. Obecnie trwa przetarg, w którym wybieramy wykonawcę prac budowlanych.

- Zakładamy, że potrwają one pół roku - mówią urzędnicy.

PRZECZYTAJ: Ekorozwiązania na ul. Kujawskiej w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Remont ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy

W trakcie głosowania na ten projekt wskazało ponad 130 mieszkańców. Warto dodać, że w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski w tym roku na Okolu powstaje nowa ścieżka pieszo-rowerowa nad Starym Kanałem Bydgoskim pomiędzy śluzami przy ul. Wrocławskiej i Czarną Drogą. Na realizacje tego zadania wraz z przebudową trasy spacerowej po południowej stronie Kanału miasto wydało 1,2 mln zł. Nad Starym Kanałem powstaną też nowe fontanny i dostawione zostaną ławki na tym odcinku. Było to jeden z ponadosiedlowych projektów zgłoszonych do BBO.

PRZECZYTAJ: Frekwencja Festiwal. Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski i Organek zachęcają do głosowania

Źródło: Rozpoczął się kolejny etap rewitalizacji parku na Placu Chełmińskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE