Nowa trasa Bydgoskiego Biegu Urodzinowego. Jest jeszcze mnóstwo miejsc

2020-03-06 19:07 Dawid Olszewski
Bydgoski Bieg Urodzinowy
Autor: Dawid Olszewski

Czas odkurzyć biegowe buty. Wiosna coraz bliżej, a to oznacza, że będzie mnóstwo okazji do biegania. Jedną z takich okazji jest bydgoski bieg urodzinowy. Trwają zapisy i cały czas można zająć miejsce na starcie.

To okazja, by symbolicznie otworzyć sezon biegowy i na sportowo świętować urodziny miasta. W tym roku dla biegaczy przygotowano rekordową liczbę miejsc.

- Do tej pory limit uczestników wynosił 1500. I to się spotykało z prośbami, że może jeszcze kilka miejsc. Tych sygnałów było na tyle dużo, że w tym roku zapraszamy 2 tys. zawodników - mówi Błażej Stawiarski z bydgoskiego z ratusza.

Na razie zapisało się prawie 900 osób. Impreza jest skierowana przede wszystkim do początkujących zawodników, którzy dopiero zaczynają swoją biegową przygodę. Dystans, który trzeba pokonać to 5 kilometrów.

W tym roku zmieniono trasę biegu. Start tradycyjnie na Moście Staromiejskim. Z mostu zawodnicy pobiegną w kierunku Focha, dalej Jagiellońską do ronda Jagiellonów. Potem trasa będzie wiosła wzdłuż Brdy, biegacze zahaczą o most Esperanto i dobiegną do Mostu Solidarności. Dalej biegaczy czeka znany z poprzednich edycji imprezy bieg uliczkami Wyspy Młyńskiej i okolic ratusza.

Organizatorzy chcieli ominąć wąski nadrzeczny odcinek na wysokości Babiej Wsi. Dodatkowo długa prosta wzdłuż ulicy Jagiellońskiej pozwoli na rozciągnięcie stawki zawodników, więc przy pierwszych schodach przy Moście Esperanto nie powinno być już tak tłoczno.

Bydgoski Bieg Urodzinowy 19 kwietnia.