Małe, duże i kudłate. Rasowe czworonogi przyjadą do Bydgoszczy

2020-02-10 10:42
wystawa psów w Bydgoszczy
Autor: Dawid Olszewski

Psie piękności przyjadą do Bydgoszczy, by oczarować widzów i sędziów. W Bydgoszczy szykuje się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. Pojawią się wystawcy z Polski i zagranicy. To okazja, by w jednym miejscu zobaczyć przedstawicieli 328 ras psów.

Do Bydgoszczy przyjadą wystawcy z 22 krajów – ze wszystkich krajów Europy, a także zza oceanu. Psy będą oceniane przez 19 sędziów nie tylko z Polski, ale również z Czech, Węgier, Rosji, Szwajcarii, Ukrainy i Litwy.


- Po to się organizuje wystawy, by nasi widzowie i potencjalni członkowie mogli przyjść i obejrzeć psy, zapoznać się z rasą, porozmawiać z hodowcą. Wiadomo, że nie każda rasa pasuje do każdego domu. To specyfika wielkościowa, charakteru psa. Rodziny też są różne – z dziećmi większymi, mniejszymi. Jedne rodziny mają więcej czasu, inne mniej. To wszystko trzeba wziąć pod uwagę - mówi Małgorzata Lorenc, organizatorka wystawy w Bydgoszczy.


Na wystawie będzie można znaleźć akcesoria dla psów – karmy, smycze, obroży, posłania. O też okazja, by znaleźć informacje, jaką karmę wybrać dla swojego czworonoga.


Przygotowano też zawody agility.


- To konkurencja, która polega na biegu z przeszkodami. Pies pokonuje je w określonej kolejności. Przygotowano też pokaz wyszkolenia psów – dodaje Małgorzata Lorenc.


Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych 15 i 16 lutego w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE