Dzielnicowi pomogli 83-latkowi. Ogrzali go, ustalili, gdzie mieszka i przekazali rodzinie

2022-12-30 13:36
senior
Autor: KWP Bydgoszcz/pixabay

Policjanci z Osia pomogli 83-letniemu mężczyźnie, który nocą błąkał się po ulicy. Mundurowi zaopiekowali się starszym panem i zabrali do radiowozu, gdzie mógł się ogrzać. Funkcjonariusze ustali również, gdzie mieszka senior i przekazali go pod opiekę rodzinie.

W czwartek (29 grudnia), około 4.20 nad ranem, oficer dyżurny komendy w Świeciu odebrał zgłoszenie. Według relacji świadków, na ulicy w Osiu (powiat świecki) biegał nerwowo starszy mężczyzna. Miał w dłoni latarkę.

- We wskazany rejon natychmiast pojechali policjanci i rozpoczęli jego poszukiwania. Na środku jednej z ulic zauważyli seniora – informuje kom. Joanna Tarkowska, KPP Świecie. - Mężczyzna był zdezorientowany. Nie potrafił wyjaśnić co robi w tym miejscu i dlaczego wyszedł z domu.

ZAROBKI YOUTUBERÓW, DIETA ZA 70 ZŁ, ROBIN SCHULZ vs SOUTHSTAR, ŁADOWANIE ELEKTRYKÓW | ESKA XD #065

Policjanci zaopiekowali się starszym mężczyzną. Senior był cały przemoczony z powodu silnych opadów deszczu, a także zmarznięty. Funkcjonariusze zabrali go do radiowozu, gdzie mógł się ogrzać.

- Interwencja asp. Dawida Łepek i mł. asp. Marcina Bronisza zakończyła się szczęśliwie. Po ustaleniu tożsamości mężczyzny i miejsca zamieszkania policjanci przekazali 83-latka pod opiekę rodziny – dodaje rzeczniczka świeckiej policji.

Policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby starsze, zdezorientowane, które mogą potrzebować opieki. Szczególnie niebezpieczne są dla nich pory nocne i niskie temperatury. Telefon na numer alarmowy może uratować komuś życie. Pamiętajmy, że policjanci zawsze reagują, chronią i niosą pomoc potrzebującym.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE