Co zrobić, by choinka długo stała i nie gubiła igieł? Ogrodnik ma CENNE RADY! [WIDEO]

2020-12-16 16:08
Choinka
Autor: ExposureToday/CC0/pixabay.com

Duża, pachnąca, prawdziwa. Co zrobić, by świąteczna choinka została z nami jak najdłużej? Ogrodnik ma kilka podpowiedzi. O tym warto wiedzieć!

W wielu miejscach w Bydgoszczy można zobaczyć las choinek. Świąteczne drzewka są do kupienia na specjalnych stoiskach. Jednak trzeba pamiętać, by nie brać byle jakiego drzewka, bo potem możemy tego żałować.

Ogrodnik Jarosław Mikietyński przyznaje, że podczas zakupu drzewka trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy. Przede wszystkim warto wiedzieć, które drzewa są najbardziej wytrzymałe.

Powinniśmy wiedzieć, który gatunek najdłużej wytrzymuje. Popularne świerki są najmniej odporne, najkrócej nam wytrzymają w mieszkaniu. Dłużej wytrzymają świerki srebrne, tu jednak jest problem z zawieszeniem ozdób, bo te choinki naprawdę kłują. Bardziej wytrzymała jest jodła, a najbardziej sosna, choć ona jest najmniej popularna, ze względu na swój niezbyt symetryczny pokrój. Nie zgubi jednak igieł. Przed zakupem drzewka trzeba sprawdzić jego stan. Najlepiej otrząsnąć i zobaczyć, czy już nie gubi igieł

- mówi Jarosław Mikietyński, ogrodnik.

Dobrze jest kupić drzewka uprawiane w donicy, a wtedy długość życia będzie zdecydowanie dłuższa. Lepiej nie stawiać choinki przy kaloryferze. Warto też zadbać o to, by podłoże było ciągle wilgotne.

Gdy kupujemy ścięte drzewko, to usuwamy pięciocentymetrową dolną część łodygi, by odświeżyć wiązki przewodzące, a to też przedłuży życie drzewka

- dodaje Jarosław Mikietyński.

Warto wiedzieć, że choinki trzymane w doniczkach można później przenieść na przykład do ogrodu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Co zrobić, by choinka długo stała? Ogrodnik podpowiada
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE