Będzie internetowy koncert z okazji urodzin miasta!

2020-04-18 19:58
Koncert z okazji urodzin Bydgoszczy
Autor: Couleur/CC0/Pixabay Koncert z okazji urodzin Bydgoszczy

Będziemy świętować urodziny Bydgoszczy. I to podczas koncertu. Koncert będzie będzie można zobaczyć w niedzielę na Facebooku. W jego organizację włączyli się bydgoscy muzycy i artyści związani z naszym miastem.

19 kwietnia jest dla bydgoszczan wyjątkową datą - 674 lata temu Bydgoszcz uzyskała prawa miejskie. Tegoroczne świętowanie jest zupełnie inne, niż w poprzednich latach. Nie możemy bawić się na ulicach miasta, nie możemy korzystać z bogatej oferty kulturalnej. To nie znaczy jednak, że w ogóle nie możemy świętować. Z pomocą przychodzą twórcy, którzy swoją artystyczną przygodę związali z naszym miastem. Pomysł stworzenia internetowego koncertu urodzinowego spotkał się z imponującym odzewem. Do ratusza wpłynęło 16 filmów, nagrań zrealizowanych w warunkach domowych.

Koncert odbędzie się w niedzielę 19 kwietnia, o godzinie 18.00. Będzie można go zobaczyć na stronie miasta na Facebooku.

W koncercie udział wzięli:
1. Walerian Krenz
2. Judyta Wenda
3. Emilia Czekała, Marek Czekała, Orkiestra Symfoników Bydgoskich
4. Ludmiła Małecka, Artur Grudziński
5. Tenor Trio – Łukasz Ratajczak, Dawid Kwieciński, Piotr Pastuszka
6. Adela Konop
7. Rafał Chmiel
8. Agnieszka Twardowska
9. Żuki
10. Agnieszka Zawidzka
11. Grażyna Nita
12. Mikołaj Macioszczyk
13. Opera Nova – soliści Łukasz Jakubczak, Sławomir Kowalewski, Jakub Zarębski, Krzysztof Zimny, Janusz Żak, perkusista Jacek Kwaśniak
14. Pawbeats i Bisz
15. Cynamony

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE