W razie konieczności dach też trzeba odśnieżyć

2021-02-09 23:51 mh
  W razie konieczności dach też trzeba odśnieżyć
Autor: www.pixabay.com Za oknem w końcu prawdziwa zima ze śniegiem i mrozem. Zdążyliśmy się już od takich warunków odzwyczaić.

Dachy pokryte śniegiem wyglądają pięknie, ale warto pamiętać, że ten biały puch może być też dużym obciążeniem dla konstrukcji dachu i całego budynku. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Braniewie przypomina właścicielom i zarządcom obiektów budowlanych o potencjalnych zagrożeniach występujących podczas śnieżnych zim.

Zgodnie z obowiązującym prawem odśnieżanie dachu, podobnie jak usuwanie zwisających sopli lub brył lodowych należy do obowiązków właściciela lub zarządcy nieruchomości. W szczególności do obowiązków właścicieli i zarządców należy niedopuszczanie do przeciążenia konstrukcji budynku przez zalegający na dachu śnieg i zapewnienie w razie konieczności odśnieżania dachu oraz elementów elewacji budynku. Obowiązek ten obejmuje również usuwanie sopli, które mogą zagrozić bezpieczeństwu osób znajdujących się pod budynkiem.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Braniewie przypomina, że za zaniechanie tego “zimowego” obowiązku grożą odpowiednie kary (grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności).

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Kawowy chodnik na Ursynowie