Wyprzedzanie level: Ukraina. Na zakręcie, na trzeciego, na czołówkę [WIDEO]

2020-01-20 10:43
Piraci drogowi z Ukrainy. Wyprzedzali pod górkę, na zakręcie, na czołówkę
Autor: KWP Białystok

Ile kosztuje wyprzedzanie dwóch tirów pod górkę, na zakręcie, na trzeciego i w ograniczonej widoczności? Dwaj piraci drogowi z Ukrainy zapłacą za nie po 1000 zł. Czy to dużo, biorąc pod uwagę, że mogli stracić życie?

Działo się to w środę wieczorem. Na drodze krajowej nr 8, w miejscowości Szaciłówka, dwaj kierowcy jechali oplem i fordem z Augustowa do Białegostoku. Na trasie panował wzmożony ruch. Patrolowała ją policja. W pewnym momencie kierujący osobówkami postanowili poszaleć i wyprzedzić jadące przed nimi tiry. 

Zobacz koniecznie: HIT! Zaserwował mamie naleśniki z marihuaną. I wtedy się zaczęło... [ZDJĘCIA]

Jeden z kierujących rozpoczął wyprzedzanie na wzniesieniu, na łuku drogi, gdzie wykonywanie takiego manewru jest niedozwolone i skrajnie niebezpieczne. W ślad za nim poszedł drugi z kierowców.

- Kilka sekund później i mogłoby dojść do tragedii, bo z naprzeciwka jechał inny uczestnik ruchu - relacjonują policjanci z grupy SPEED, którzy chwilę później zatrzymali piratów do kontroli.

Szaciłówka. Wyprzedzanie level: Ukraina. Pod górkę, na zakręcie, na czołówkę

Kierowcami forda i opla okazali się obywatele Ukrainy: 34-latek oraz 41-latek. Ile kosztowało ich skrajne złamanie przepisów i narażenie życia własnego oraz innych uczestników ruchu? Policjanci ukarali kierowców mandatami na kwotę 1000 zł.

To niewielka cena, biorąc pod uwagę, że karygodne wyprzedzanie mogli przypłacić życiem.

Niestety Ukraińscy kierowcy nie cieszą się dobrą sławą na DK8 i podlaskich drogach. Często niebezpieczne manewry wykonują tutaj nie tylko osobówkami, lecz również prowadząc samochody ciężarowe.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE