Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Ksiądz Grzegorz Radziszewski kolejną ofiarą tragedii w drodze do Medjugorie

2022-08-09 18:23
Ksiądz Grzegorz Radziszewski kolejną ofiarą tragedii w drodze do Medjugorie
Autor: Facebook/salezjanie.inspektoria.warszawska Ksiądz Grzegorz Radziszewski kolejną ofiarą tragedii w drodze do Medjugorie

W wyniku obrażeń odniesionych w wypadku polskiego autokaru w Chorwacji zmarł ksiądz Grzegorz Radziszewski. To były kapelan obwodu płockiego ZHR. Jego śmierć potwierdziła w poniedziałek wieczorem Inspektora Warszawska Księży Salezjanów oraz salezjanie z parafii pw. św. Jana Bosko w Sokołowie Podlaskim, do której należał. Kapłan pochodził z Brzozowa w powiecie sokólskim.

We wtorek na stronie Diecezji Drohiczyńskiej pojawiła się informacja odnośnie śmierci księdza Grzegorza Radziszewskiego, który zginął w wypadku autokaru w Chorwacji, którym podróżowali pielgrzymi z Polski.

„Śp. ks. Grzegorz Radziszewski SDB odszedł do Pana w sobotę 6 sierpnia 2022 r. pielgrzymując do Medjugorie.

Diecezja Drohiczyńska łączy się ze wspólnotą salezjańską, prosząc w modlitwach Boga, aby zmarły Kapłan mógł w pełni uczestniczyć w tajemnicy paschalnej Chrystusa i wejść do radości Pana.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie!”.

Wypadek autokaru w Chorwacji. Nie żyje ksiądz Grzegorz Radziszewski

Wcześniej informację o śmierci księdza Grzegorza Radziszewskiego potwierdzili również salezjanie, wydając komunikat na stronie Inspektorii Warszawskiej Księży Salezjanów. Kapłana pożegnali również harcerze z obwodu płockiego ZHR. Salezjanin był jednym z uczestników pielgrzymki do Medjugorje. Po wypadku autokaru z polskim pielgrzymie na autostradzie pod Zagrzebiem duchowny z ciężkimi obrażeniami trafił do chorwackiego szpitala. W wyniku odniesionych obrażeń ksiądz zmarł.

Ks. Grzegorz Radziszewski był związany z województwem podlaskim i archidiecezją białostocką. Pochodził z Brzozowa w powiecie sokólskim, gdzie często wracał. Wielokrotnie można go było spotkać odprawiającego msze święte w bazylice w Różanymstoku.

Chorwacja: wypadek autokaru z polskimi pielgrzymami

Do wypadku polskiego autokaru doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia. Do tej pory zginęło 13 osób, a 31 zostały ranne. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie. Wszystkie ofiary to Polacy, którzy pielgrzymowali do Medjugorje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ekspert pojechał do Chorwacji i opisał, co tam widział. Ujawnił, w jakim stanie są ofiary wypadku
  2. Jechała do Medjugorie, teraz leży w szpitalu. "Ludzie mieli chyba świadomość, że umierają"
  3. Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Skąd byli uczestnicy feralnej pielgrzymki?
  4. Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Nieoficjalnie: kierowca miał 72 lata
Część rannych z wypadku autokaru w Chorwacji trafiła do szpitali w mniejszych miejscowościach. Rozmawiamy z lekarką z placówki w Varażdinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE