Uwaga kierowcy! Fatalne warunki na drogach w Podlaskiem. IMGW wydało ostrzeżenie!

i

Autor: pixabay.com Uwaga kierowcy! Fatalne warunki na drogach w Podlaskiem. IMGW wydało ostrzeżenie!

Uwaga kierowcy! Fatalne warunki na drogach w Podlaskiem. IMGW wydało ostrzeżenie!

2022-02-02 15:31

Warunki na drogach województwa podlaskiego mogą być bardzo trudne, miejscami nawet fatalne. Spowodowane to będzie zamarzaniem mokrej nawierzchni po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia.

W środę (2 lutego) synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali w ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla niemal całej Polski. Jednym z województw, w którym kierowcy powinni szczególnie uważać, jest podlaskie.

Trudnych warunków należy spodziewać się od godzin popołudniowych w środę do rana w czwartek (3 lutego). Dotyczy to zarówno dróg jak i chodników.

- Miejscami prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po słabych opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna przeważnie około -5°C, przy gruncie około -8°C. Ujemna temperatura powietrza w większości utrzyma się do godzin okołopołudniowych – czytamy w komunikacie wydanym przez IMGW.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Podlaskie. Ten manewr kosztował go 2 tys. zł. Zobacz, co zrobił!

QUIZ. Największe romanse gwiazd kina. Sprawdź, czy pamiętasz, kto kogo kochał?

Pytanie 1 z 13
Zanim na zabój zakochał się pięknej prawniczce, był znany z romansów. George Clooney swego czasu tworzył parę między innymi z:
QUIZ. Największe romanse gwiazd kina. Sprawdź, czy pamiętasz, kto kogo kochał?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE