Tona nakrętek od podlaskich policjantów na pomoc 5-miesięcznemu Nikodemowi [ZDJĘCIA]

2020-09-28 11:57

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przyłączyli się do zbierania nakrętek. W ten sposób pomagają 5-miesięcznemu Nikodemowi, cierpiącemu na rdzeniowy zanik mięśni. Tym razem przekazali blisko tonę nakrętek.

Wstrzymana rozbiórka willi Kotowicza w centrum Rzeszowa

Białostoccy policjanci ruszyli z pomocą 5-miesięcznemu Nikosiowi. Apel jego rodziców trafił do wielu serc, a zdiagnozowana u chłopczyka w dniu narodzin choroba była dla nich szokiem.

Zobacz też: Kolacja Charytatywna dla Lawendowej Dziewczynki. Możesz smacznie zjeść i pomóc! [ZDJĘCIA]

- Jesteśmy rodzicami śmiertelnie chorego dziecka! - pisali w sieci. - Pilnie potrzebujemy Twojej pomocy, bo dla Nikosia najważniejszy jest czas! SMA 1 – rdzeniowy zanik mięśni to straszna choroba, która każdego dnia, kawałek po kawałku odbiera siły, nadzieję i życie… Mięśnie naszego synka umierają, zamiast się rozwijać. Dzieci takie jak nasze, jeszcze do niedawna były skazane na powolne odchodzenie w męczarniach. Dzisiaj medycyna daje szansę – koszmarnie droga terapia może zatrzymać ten złowieszczy pęd choroby.

Podlascy mundurowi zaangażowali w zbiórkę swoich bliskich, znajomych, funkcjonariuszy, ale także inne instytucje. Dzięki tej spontanicznej akcji udało się zebrać blisko tonę nakrętek. Funkcjonariusze nakręcają się dalej, chcą zebrać jeszcze więcej. Przyłączyć się do akcji zbierania może każdy.

- Ścigamy się z dwoma najgroźniejszymi przeciwnikami – z chorobą, która pozbawiła już tak wiele dzieci przyszłości i z czasem, który zabiera zdrowie naszego synka bezpowrotnie - dodają rodzice Nikosia. 

Do zbiórki dołączyć może każdy z nas. Miejsca, gdzie można wrzucić nakrętki, znajdują się w następujących miejscach:

  • Komenda Miejska Policji w Białymstoku ul. Bema 4.
  • Komisariat Policji I w Białymstoku ul. Waryńskiego 8.
  • Komisariat Policji II w Białymstoku ul. Warszawska 65.
  • Komisariat Policji III w Białymstoku ul. Wrocławska 51A.
  • Komisariat Policji IV w Białymstoku ul. Słowackiego 1.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE