Kolacja Charytatywna dla Lawendowej Dziewczynki. Możesz smacznie zjeść i pomóc! [ZDJĘCIA]

2020-09-28 10:22

Pomaganie przez gotowanie? Tego w Białymstoku jeszcze nie było! Restauracja Czarna Owca zaprasza na wyjątkową kolację degustacyjną. Darowizny pozyskane za cegiełki oraz cały dochód ze sprzedaży kolacji zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację małej Olgi – Lawendowej Dziewczynki.

Romantyczna kolacja. Jak udekorować stół dla dwojga?

Kim jest Olga - Lawendowa Dziewczynka?

Lawendowa Dziewczynka dwa lata temu przeszła operację wycięcia guza mózgu. Na stół operacyjny trafiła z wodogłowiem i groził jej udar. Sztab lekarzy pochylił się nad jej małą główką, ale udało się pozbyć wroga tylko częściowo. Uratowali dziewczynce życie, jednak pozostały fragment nowotworu jest nieoperacyjny i może zacząć rozrastać się w każdej chwili.

Zobacz też: Ludzie mają moc! Pan Czarek stracił warsztat w pożarze. Pomagają go odbudować

To efekt choroby Recklinghausena. W dużym skrócie choroba oznacza pojawianie się w układzie nerwowym różnej maści guzów nowotworowych. Chociaż jest nieuleczalna, możliwe jest zwalczanie objawów. Preferuje się chemio- lub radioterapię w leczeniu nowotworów mózgu, ale u Olgi nie jest to możliwe. Pozostała część guza umiejscowiona jest w niefortunnym miejscu, na skrzyżowaniu funkcji życiowych. Przez to dziewczynka przestała już całkowicie widzieć na jedno oko. Jak dalej potoczą się jej losy? Tego nie widzą nawet lekarze.

Rodzina Lawendowej Dziewczynki staje na głowie, by zapewnić dziecku jak najlepsze warunki i opiekę. Ale wydatków jest coraz więcej. Leczenie, specjalna dieta, rehabilitacja, suplementy, wizyty u specjalistów w Centrum Zdrowia Dziecka - to bardzo dużo kosztuje.

Kolacja Charytatywna dla Lawendowej Dziewczynki

Z pomocą ruszyły białostockie „Czarne Owce”. 5 października wszyscy pracownicy restauracji staną się wolontariuszami, a kucharze doprawią dania szczyptą dobroci.

Charytatywna kolacja dla Lawendowej Dziewczynki będzie mieć „fine diningowy” charakter. Co to znaczy?

Według utartej definicji to tworzenie sztuki na talerzu. Można to jednak wytłumaczyć prościej. To jedzenie, które ma nas zaskoczyć, oczarować i zainspirować. Mamy zjeść coś, czego jeszcze nie próbowaliśmy. Czarna Owca chce zaskoczyć formą, sposobem przyrządzenia i smakiem, łącząc tradycję i nowoczesność.

Zrzucają się na... odbudowę bimbrowni w lesie. Nietypowa zbiórka na pomagam.pl

Na co jest prowadzona zbiórka?

Cały dochód ze sprzedaży kolacji zostanie przekazany rodzinie Olgi. Lawendowa Dziewczynka będzie honorowym gościem podczas kulinarnego spotkania. Co więcej, namalowała obraz, którego zakup będzie można wylicytować na aukcji podczas wydarzenia.

Inicjatywę restauracji wsparły białostockie firmy. Dodatkowo na małym kiermaszu z cegiełkami charytatywnymi znajdą się vouchery i wartościowe przedmioty, podarowane m.in. przez salony ślubne, fryzjerskie i kosmetyczne.

Kolacja Charytatywna. Jak zarezerwować miejsce?

Stolik na charytatywną kolację można zarezerwować za pomocą formularza (Kliknij w ten tekst, by do niego przejść) lub pod numerem tel. 85 744 55 45.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE