Szykują się utrudnienia na Alei 1000-lecia Państwa Polskiego w Białymstoku. Ile potrwają?

2022-08-09 9:30
Szykują się utrudnienia na Alei 1000-lecia Państwa Polskiego w Białymstoku. Ile potrwają?
Autor: Łukasz Stepaniuk Szykują się utrudnienia na Alei 1000-lecia Państwa Polskiego w Białymstoku. Ile potrwają?

Już w najbliższych dniach kierowcy w Białymstoku muszą szykować się na nowe utrudnienia na Alei 1000-lecia. Przez trzy tygodnie wyłączone z ruchu zostaną wewnętrzne pasy pod wiaduktem kolejowym.

Na Alei 1000-lecia Państwa Polskiego, na wysokości wiaduktu kolejowego, zostaną wyłączone z ruchu wewnętrzne pasy na obu jezdniach. Ruch natomiast odbywać się będzie pasami zewnętrznymi. Utrudnienia związane są z pracami remontowymi wiaduktu kolejowego w ramach inwestycji realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

W związku z tym, w terminie od 10 sierpnia 2022 r. od godz. 7.00 do 3 września 2022 r., na Alei 1000-lecia Państwa Polskiego, na wysokości wiaduktu kolejowego, zostaną wyłączone z ruchu wewnętrzne pasy na obu jezdniach.

W ten sposób, kierowcy jadący w kierunku osiedla Białostoczek będą z ronda mogli od razu zjeżdżać na buspas. Obecnie zmuszeni są do zajmowania pasa wewnętrznego.

Utrudnienia na Alei 1000-lecia w Białymstoku

Konkretnie chodzi o kilometrowy odcinek od ronda św. Faustyny Kowalskiej do początku Alei 100-lecia. Umiejscowiony jest on tuż przed i za wiaduktem kolejowym. Co ciekawe nie został on wyremontowany podczas trwającej ponad rok modernizacji Alei 1000-lecia Państwa Polskiego. Ta została oddana do użytkowania kierowcom 31 stycznia 2022 roku.

Wnętrze autokaru to miazga. Tak wygląda wrak autobusu po wypadku w Chorwacji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE