Jak oszczędzać w Suwałkach? Pijąc "kranówę"

2020-01-21 10:41
W Suwałkach będą pili kranówę?
Autor: pixabay

Suwalczanie przerzucą się z wody butelkowanej na kranową? Tego chciałaby radna Anna Ruszewska. Twierdzi, że "kranówa" niczym nie ustępuje wodzie, którą na co dzień kupujemy w butelkach. Jej picie pozwoliłoby oszczędzać i dbać o ekologię.

- Woda dostarczana do Waszych domów jest smaczna, czysta i nadaje się do picia prosto z kranu - czytamy na stronie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach. Kurier Suwalski podaje, że radna Anna Ruszewska zaapelowała do władz miasta o to, by promowały picie wody z kranu. Zaproponowała, by akcję rozpocząć od wycofania butelkowanej wody dostępnej na sesji rady miejskiej.

Wyprzedzanie level: Ukraina. Na zakręcie, na trzeciego, na czołówkę [WIDEO]

Aktualnie na ujęcie wody składa się 21 studni wierconych, których głębokość waha się w przedziale od 48 m do 138 m. - W sytuacjach zwiększonego zapotrzebowania na wodę albo poważnych awarii, jesteśmy w stanie uruchomić tzw. studnie awaryjne zlokalizowane w różnych częściach miasta - chwali się PWiK. Czy wierzą w to sami suwalczanie?

W Suwałkach będą pili "kranówę"? Tego chce radna Anna Ruszewska

Kurier Suwalski twierdzi, że wśród mieszkańców miasta wciąż funkcjonują mity o złej jakości wody płynącej z kranów. Przekonania te pochodzą jeszcze z czasów, gdy "kranówa" faktycznie nie nadawała się do picia. Wodociągi zapewniają, że teraz jest już inaczej.

To nie Australia. Tak płonął Białystok! Kibice odpalili setki rac [ZDJĘCIA]

Zdaniem Ruszewskiej zastąpienie wody butelkowej kranową działałoby korzystnie w 2 sferach: ekologicznej i finansowej. Radna argumentuje, że w ten sposób mieszkańcy zużywaliby mniej plastiku, a miasto oszczędziłoby, nie kupując wody sklepowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE