To nie Australia. Tak płonął Białystok! Kibice odpalili setki rac [ZDJĘCIA]

2020-01-14 7:09

Rynek Kościuszki. Z okazji 100-lecia swojego klubu kibice Jagiellonii Białystok organizowali niesamowitą akcję w centrum miasta. Zapłonęły setki rac. Czerwoną łunę widać było z daleka.

W poniedziałek wieczorem, 13 stycznia, podczas prawosławnego sylwestra kibice Jagiellonii tłumnie zgromadzili się na Rynku Kościuszki. Równo o godz. 19.20 w centrum miasta rozbłysły setki rac. Godzina nie była przypadkowa, nawiązywała bowiem do daty powstania klubu.

Tak grała WOŚP 2020 w Białymstoku [ZDJĘCIA]

Plac pod ratuszem błyskawicznie rozbłysł na czerwono. Łunę widać było z daleka. Kibice Jagiellonii wykorzystali fakt, że w tym dniu obchodzony jest sylwester juliański i nie obowiązuje zakaz używania środków pirotechnicznych. Widowiskową akcją rozpoczęli świętowanie 100-lecia istnienia ukochanego klubu. Akcja była zapowiedzią kolejnych inicjatyw, które w najbliższym czasie realizować będą kibice Jagiellonii.

Na miejscu byli nasi reporterzy. Zobaczcie, jak na żywo wyglądała akcja na Rynku Kościuszki!

Umiesz przeklinać po podlasku?

Pytanie 1 z 10
Obelżywe określenie ślamazarnej kobiety to:

100-lecie Jagiellonii Białystok. Setki rac na Rynku Kościuszki

Zjawiskowa akcja wywołała falę pozytywnych reakcji. W sieci można trafić na nagrania upamiętniające tę historyczną chwilę. Kibice Jagiellonii zadbali nawet o transmisję na żywo. Z drona świetnie widać, w jak błyskawicznym tempie centrum Białegostoku rozświetla się na czerwono.

Adam Kraśko vs Kruszwil na Fame MMA? Rolnik wyzwał youtubera na walkę w klatce