Na Politechnice Białostockiej zbudują niesamowite maszyny

2020-01-23 12:03
Na Politechnice Białostockiej zbudują niesamowite maszyny
Autor: pixabay.com

Politechnika Białostocka zachęca do wzięcia udziału w konkursie "Niesamowita Maszyna". Do wygrania w są indeksy na białostocką uczelnię i nagrody pieniężne. Drużyny mogą zgłosić się do końca lutego.

Konkurs "Niesamowita Maszyna" na Politechnice Białostockiej

W konkursie mogą wziąć udział maturzyści z całego kraju. Wystarczy zbudować urządzenie (na wzór maszyny Rube’a Goldberga), w którym połączone mechanizmy lub seria mechanizmów działających na zasadzie domina w złożony sposób wykonują bardzo proste czynności. Do zgarnięcia są indeksy na wybrane kierunki studiów na Politechnice Białostockiej oraz nagrody pieniężne.

Zenek Martyniuk w namiętnym pocałunku! Zwiastun filmu o królu disco polo już hula w sieci

Maszyny można budować w pojedynkę lub w maksymalnie 3-osobowych drużynach, pod nadzorem pełnoletniego opiekuna. Urządzenie powinno być sfilmowane, a nagranie umieszczone na portalu YouTube. Opis działania urządzenia i dokumenty zgłoszeniowe należy wysłać na adres promocja@pb.edu.pl oraz pocztą do 28 lutego 2020 r.

Politechnika Białostocka. Konkurs "Niesamowita Maszyna" - harmonogram, zasady, nagrody

Wszystkie prace konkursowe oceni komisja, a w finale, który odbędzie się 3 kwietnia na Politechnice Białostockiej wystartuje maksymalnie 10 drużyn. Będzie można na żywo obejrzeć działanie finałowych, niesamowitych maszyn i poznać zwycięzców rywalizacji.

EKO Patrol uratował lisa! Wycieńczone zwierzę błąkało się po mieście [ZDJĘCIA]

Laureaci pierwszego miejsca otrzymają nagrodę pieniężną o wartości 5 tys. złotych oraz indywidualnie prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnie wybranym kierunku Politechniki Białostockiej. Za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca uczestnicy otrzymają odpowiednio 2 i 1,5 tys. złotych. Tysiąc złotych otrzyma szkoła ponadpodstawowa, w której uczą się zwycięzcy konkursu.

Harmonogram konkursu „Niesamowita Maszyna”

  • etap 1 – do 28 lutego 2020 r. – termin nadsyłania dokumentów zgłoszeniowych oraz publikacji filmów konkursowych na serwisie YouTube,
  • etap 2 – 3 kwietnia 2020 r. – finał konkursu na Politechnice Białostockiej.

W finałowej rozgrywce weźmie udział maksymalnie 10 zespołów, wyłonionych przez kapitułę konkursu po zakończeniu etapu pierwszego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE