Policyjny pościg ulicami Białegostoku. W środku nietrzeźwy kierowca bez uprawnień [NAGRANIE]

2022-05-25 14:08

Pirat drogowy uciekał ulicami Białegostoku. Podczas policyjnego pościgu na ul. Sienkiewicza porzucił pojazd i zaczął biec. Po zatrzymaniu okazało się, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Wtorkowej nocy (24 maja) policjanci z Białegostoku zauważyli kierowcę Audi, który jechał uszkodzonym autem bez włączonych świateł. To zaniepokoiło funkcjonariuszy, bo nie jest to przykład typowe kierowcy.

Pościg ulicami Białegostoku

Mundurowi wydali zatem kierującemu pojazdem sygnał świetlny i dźwiękowy do zatrzymania się, ale siedzący za kierownicą mężczyzna zlekceważył polecenia i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Pirat drogowy uciekał ulicami Białegostoku, na Sienkiewicza porzucił pojazd i zaczął biec.

Policyjny pościg. Zatrzymany nietrzeźwy i bez uprawnień

Po chwili 38-letni białostoczanin był w rękach policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest on także poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za niepłacenie alimentów. Z tego też powodu mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Pościg ulicami miasta. Jaka kara za ucieczkę?

38-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kara do 2 lat pozbawienia wolności. 38-latek odpowie również za popełnione wykroczenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE