Podlaskie służby robiły międzynarodowy gang. Kradli ogromne sumy [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-05-18 7:39
Podlaskie służby robiły międzynarodowy gang. Kradli ogromne sumy [ZDJĘCIA]
Autor: Podlaska KAS

Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy podlaskiej i mazowieckiej KAS. Kradzione pieniądze przelewali na konta fikcyjnych spółek w Polsce i w Azji. W sprawie zatrzymano 5 osób, jednak ma ona charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

  • Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) i Prokuratura Regionalna w Warszawie rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą.
  • Członkowie grupy są podejrzani o sprowadzanie towarów z Azji, a następnie ich sprzedaż w Polsce bez opłacania należnych podatków.
  • Proceder odbywał się m.in. za pośrednictwem fikcyjnych polskich i zagranicznych spółek. Pieniądze były transferowane z powrotem do krajów Dalekiego Wschodu.

Sprawą międzynarodowej grupy przestępczej zajmują się funkcjonariusze podlaskiej i mazowieckiej KAS oraz policjanci z Zarządu w Białymstoku CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Warszawie. Od 2017 r. członkowie grupy importowali towary z krajów Dalekiego Wschodu, a następnie sprzedawali je w sklepach działających na terenie kraju (głównie w Wólce Kosowskiej) bez opłacania należnych podatków.

W imporcie towarów do Polski wykorzystywane były fikcyjne spółki założone na potrzeby tego procederu. Uzyskane środki finansowe były transferowane za pośrednictwem kolejnych fikcyjnych spółek m.in. do Chińskiej Republiki Ludowej, Hongkongu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz innych krajów azjatyckich.

Służby rozbiły międzynarodowy gang

W wyniku działania grupy Skarb Państwa mógł stracić nawet 6 mln zł.

W zeszłym tygodniu KAS oraz CBŚP zatrzymały na terenie woj. mazowieckiego 5 osób. Zabezpieczono również dokumentację, komputery, nośniki danych oraz pieczątki różnych polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych.

W Prokuraturze Regionalnej w Warszawie zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy pochodzących z przestępstw oraz zarzuty z kodeksu karnego skarbowego.

Podejrzanych tymczasowo aresztowano. Sprawa jest rozwojowa i funkcjonariusze planują kolejne działania.

Źródło: Informacje prasowe Podlaskiej KAS

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE