Ruszyła rekrutacja do białostockich szkół średnich. Znamy szczegóły naboru

i

Autor: wikimedia.org Trwa rekrutacja do białostockich szkół ponadpodstawowych na rok 2024/25

rekrutacja

Ruszyła rekrutacja do białostockich szkół średnich. Znamy szczegóły naboru

2024-05-14 16:04

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Białymstoku na rok szkolny 2024/25 rozpoczęła się w poniedziałek, 13 maja. Ponad 3 tys. miejsc w białostockich placówkach oświatowych czeka na absolwentów podstawówek. Sprawdźcie szczegóły naboru.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Białystok - terminy

Rekrutacja do pierwszych klas szkół ponadpodstawowych w Białymstoku będzie prowadzona z wykorzystaniem systemu informatycznego. Potrwa od 13 maja do 18 czerwca (do godz. 15:00). Zaplanowany został także drugi termin - od 21 czerwca do 9 lipca. Wtedy kandydaci będą mieli możliwość zmiany wniosków w związku z zamianą szkół oraz możliwość złożenia nowego wniosku.

Krótszy będzie z kolei termin w przypadku oddziałów międzynarodowych, oddziałów przygotowania wojskowego oraz oddziałów prowadzących szkolenia sportowe. Tu rekrutacja potrwa od 13 do 29 maja. Od 31 maja do 7 czerwca będą natomiast przeprowadzane próby sprawności fizycznej lub sprawdziany kompetencji językowej w danych oddziałach.

Rekrutacja do białostockich szkół ponadpodstawowych. Ile miejsc?

Uczniowie będą mieli do wyboru:

  • 16 liceów,
  • 11 techników,
  • 7 szkół branżowych I stopnia.

Miasto przygotowało 3014 miejsc w szkołach ponadpodstawowych. Liczba miejsc jest podyktowana prognozowaną liczbą kandydatów. Tak wygląda podział miejsc:

  • w liceach ogólnokształcących - 1591 (3 356 miejsc w 2023 r.),
  • w technikach - 1142 (2 532miejsc w 2023 r.),
  • w branżowych szkołach I stopnia - 281 (884 miejsca w 2023 r.).

Rekrutacja do szkół średnich w Białymstoku. Jak złożyć wniosek?

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej będzie można złożyć na trzy sposoby, zarówno elektronicznie, jak i odręcznie:

  • wysłanie podpisanego wniosku i pozostałych dokumentów drogą mailową na adres szkoły (skanów lub zapisów w postaci pdf),
  • dostarczenie dokumentów w wersji papierowej do placówki,
  • potwierdzenie wniosku w systemie profilem zaufanym (w takim przypadku nie jest konieczne składanie go w formie papierowej).

Rekrutacja online możliwa jest pod tym adresem.

Wypełniając wniosek, kandydat może wybrać maksymalnie 5 szkół, umieszczając je na odpowiednich miejscach, według preferencji (na 1. miejscu powinna znaleźć się placówka pierwszego wyboru).

Wyniki rekrutacji zostaną opublikowane 16 lipca 2024 r. o godz. 10:00. Dla uczniów, którzy nie dostaną się do żadnej z wybranych przez siebie szkół, przewidziano także rekrutację uzupełniającą.

ZOBACZ PONIŻEJ: Studniówka II LO w Białymstoku 2024. Uczniowie bawili się z prezydentem!

Studniówka Miejska w Białymstoku 2024