Trop zawiódł go na wysłużoną emeryturę. Cezar odchodzi z policji [ZDJĘCIA]

2020-04-20 13:01

Zawsze wierny i gotowy oddać życie za swojego przewodnika. Doskonale zna się na tropieniu. Mowa o Cezarze - owczarku niemieckim, który przez 9 lat służył w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku. Teraz policjant na czterech łapach odchodzi na wysłużoną emeryturę.

Białystok: Trop zawiódł go na wysłużoną emeryturę. Cezar odchodzi z policji

Na tropieniu zna się jak mało kto. Owczarek niemiecki Cezar przez 9 lat zajmował się głównie właśnie nim, namierzając przestępców, lecz również pomagając odszukiwać osoby zaginione. Mundurowi opisują czworonoga jako oddanego, wiernego i inteligentnego. Służąc w policji przebywał pod opieką przewodnika asp. Juliusza Zyskowskiego. 

Zobacz też: Emerytura po 8 latach. Policjant na czterech łapach przeszedł do cywila [ZDJĘCIA]

Cezar podejmował setki tropień za sprawcami przestępstw. Jego służba w policji dobiegła końca i trop zaprowadził go w końcu na odpoczynek podczas psiej emerytury. Owczarek niemiecki nadal będzie jednak blisko swojego dotychczasowego opiekuna.

Posłuchaj o tym co jeść, by przyśpieszyć proces odchudzania. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
KoronawirusRaport Białystok 20.04

Pies służbowy policyjny. Jakie są jego obowiązki?

Pies służbowy jest specjalnie wyszkolony pies do wykonywania zadań związanych z egzekwowaniem prawa lub zapewnieniem bezpieczeństwa fizycznego ludzi. Swoją służbę pełni w policji (pies policyjny), wojsku, straży granicznej, straży pożarnej, służbie więziennej, straży ochrony kolei lub wydziale kontroli celnej. Jego umiejętności wykorzystuje się ze względu na wybitne zdolności węchowe (wykrywania i rozróżniania różnych zapachów w różnych stężeniach) oraz zdolność podążania za konkretnym zapachem aż do wykonania zadania.

Od 20 kwietnia zmieniają się zasady bezpieczeństwa. Sprawdź, czego dotyczą złagodzone obostrzenia:

Każdy wyszkolony pies ma wykwalifikowanego opiekuna-przewodnika, który współpracuje z psem w celu pomyślnego wykonania powierzonego im zadania, a także zapewnia psu opiekę i dba o jego wyszkolenie. Zdolności węchowe wyszkolonego psa są także wykorzystywane w cywilnych akcjach ratunkowych i poszukiwawczych (pies ratowniczy) oraz przez prywatne firmy w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Sonda
Jaki jest Twój najlepszy sposób na walkę z domową nudą?