Poskaczesz, odpoczniesz, pograsz w szachy. W Białymstoku powstanie park kieszonkowy

2020-02-12 16:53 hz na podst. inf. prasowej
Hamaki w Białymstoku
Autor: UM Białystok Jedną z ciekawych inwestycji na terenie białostockich parków są hamaki.

Już w te wakacje Białystok zyska nowy park kieszonkowy. Miasto podpisało właśnie umowę z wykonawcą inwestycji, która pochłonie 223 tys. zł. Co zaoferuje białostoczanom? Przedstawiamy szczegóły na ESKA.PL Białystok!

Park kieszonkowy w Białymstoku. To niewielkie miejsce do wypoczynku z elementami małej architektury i urządzoną zielenią mieszkańcy miasta zyskają już w połowie tegorocznych wakacji. Koszt inwestycji to 223 tys. zł. O co w jej ramach wzbogaci się miasto.

"Słowiański przykuc" w Hollywood. Zdjęcie Bartosza Bieleni to HIT internetu!

Park kieszonkowy w Białymstoku. Gdzie powstanie? Kto go wykona?

Na małej przestrzeni przy ul. Parkowej pojawią się trawnik, parkowe ścieżki i mini kaskada. Powstaną tam również nasadzenia drzew liściastych, krzewów liściastych i iglastych, bylin, traw ozdobnych i pnączy. Park kieszonkowy w Białymstoku zostanie ponadto wyposażony w:

  • oświetlenie,
  • ławki (również dla niepełnosprawnych i osób starszych),
  • kosze na śmieci,
  • stolik do gry w szachy,
  • huśtawkę dwuosobową,
  • ziemną trampolinę
  • stojaki na rowery.

We wtorek Miasto Białystok wyłoniło wykonawcę, który zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej i budową pierwszego w Białymstoku parku kieszonkowego. Jest nim Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego "Hydros".

Park kieszonkowy w Białymstoku. Kiedy powstanie? Ile będzie kosztował?

Termin realizacji inwestycji to sierpień 2020 roku. Budowa parku kieszonkowego w Białymstoku pochłonie 223 tys. zł. 

Na Podlasiu już wiedzą, jak wygląda koronawirus! Chcesz zobaczyć? [FOTO]

– Jeszcze w tym roku, pod koniec wakacji białostoczanie będą mogli korzystać z pierwszego w naszym mieście parku kieszonkowego. Niewielka przestrzeń przy ulicy Parkowej stanie się przyjazna mieszkańcom i będzie sprzyjać relaksowi – poinformował zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Czy park kieszonkowy w Białymstoku będzie udaną inwestycją w obszarze zieleni miejskiej? Czas pokaże. Przypomnijmy, że 2 lata temu miasto zainwestowało m.in. w hamaki na terenie parków. Prawdziwym hitem okazały się jednak łąki kwietne: Promują, zarabiają, dbają o środowisko. Łąki kwietne to prawdziwy HIT [ZDJĘCIA]

Czym są parki kieszonkowe?

Idea tworzenia parków kieszonkowych nie jest jeszcze zbyt rozpowszechniona w Polsce. Jednak te miejsca, charakteryzujące się niewielką powierzchnią, mogą być świetnym rozwiązaniem dla mieszkańców potrzebujących wytchnienia i wypoczynku blisko domu. Pozwalają też wykorzystać tereny często zapomniane, zaniedbane i zamienić je w przytulne, zielone kąciki, wyposażone w elementy małej architektury.