Koronawirus w Podlaskiem

i

Autor: Praca własna / fb.com Na Podlasiu już wiedzą, jak wygląda koronawirus! Chcesz zobaczyć?

Na Podlasiu już wiedzą, jak wygląda koronawirus! Chcesz zobaczyć? [FOTO]

2020-02-11 12:27

Z koronawirusem z Chin nie ma żartów. Pewna maksyma głosi, że warto dobrze znać swojego wroga, aby go pokonać. Za tą radą postanowili pójść mieszkańcy Podlasia i… zobaczcie sami!

Koronawirus z Chin w Polsce. W Podlaskiem już wiedzą, jak wygląda!

Zastanawialiście się, jak wygląda koronawirus z Chin? Na popularnym białostockim fanpage’u jeden z użytkowników zamieścił pytanie dotyczące insekta, którego zauważył w swoim domu. Zaniepokojony postanowił zasięgnąć rady internautów co do tego, czy ktoś spotkał coś podobnego w swoich czterech ścianach.

Boisz się koronawirusa w Polsce? Niepotrzebnie. Na Podlasiu znaleźli antidotum

- Takie coś pojawiło się w mieszkaniu po świętach – zaalarmował. - W dwa tygodnie wybiłem wszystkie, ale od dwóch dni pojawiają się znowu, po 15-20 sztuk, co to jest? Jak się tego pozbyć? I skąd to wgl się bierze? Pomocy!

Jednej z odpowiedzi jednak nie przewidział.

Na Podlasiu już wiedzą, jak wygląda koronawirus! Chcesz zobaczyć?

„To koronawirus z Chin” - napisał żartobliwie komentujący. Jego odpowiedź spotkała się z pozytywną reakcją internautów. Co natomiast NAPRAWDĘ zobaczył białostoczanin?

Koronawirus z Chin w Podlaskiem

i

Autor: fb.com W Podlaskiem już wiedzą, jak wygląda koronawirus z Chin! Chcesz zobaczyć?

Okazuje się, że insekt to chrząszcz szeliniak sosnowy. Jest nieszkodliwy dla człowieka, jednak może zagrażać siewkom oraz sadzonkom. Atakuje także drewna mające mniej niż 5 lat. Larwy szeliniaka uszkadzają korzenie młodych roślin, drążąc korytarze pod korą. W efekcie tego drzewka przestają rosnąć i obumierają.

"Halo, o której msza?". Takie kwiatki pod nr 112. Z czym jeszcze tu dzwonią?

Koronawirus z Chin. Jak wygląda sytuacja? Czy jest zagrożenie w Polsce?

Przypominamy, że w Polsce nie ma obecnie żadnego potwierdzonego przypadku zachorowania na koronawirusa z Chin. Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny, w okresie od 31 grudnia 2019 r. do 10 lutego 2020 r. odnotowano 40 553 laboratoryjnie potwierdzone przypadki zakażeń 2019-nCoV, w tym 910 zgonów (2,2%). 17 przypadków zakażeń dotyczyło personelu medycznego.

Z 910 zgonów, 908 pochodziło z Chin: Hubei (871), Heilongjiang (7), Henan (6), Anhui (3), Hainan (3), Pekin (2), Chongqing (2), Gansu (2), Hebei (2), Guangdong (1), Guangxi (1), Guizhou (1), Hunan (1), Jiangxi (1), Jilin (1), Shandong (1), Shanghai (1), Sichuan (1) i Tianjin (1). Jeden zgon zgłoszono w Hongkongu (Specjalny Region Administracyjny), oraz jeden na Filipinach.

Największe epidemie w historii świata. Sprawdź swoją wiedzę z historii!

Pytanie 1 z 10
W powieści H. Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy" Nel zachorowała na febrę, czyli inaczej mówiąc

Koronawirus z Chin. Jakie są objawy?

Okres wylęgania się wirusa może trwać do 14 dni. Najczęściej 5-6 dni. W tym czasie podróżujący z obszarów wysokiego ryzyka powinien obserwować swój stan zdrowia.

W przypadku pojawienia się symptomów takich jak:

  1. gorączka powyżej 38 stopni Celsjusza;
  2. kaszel;
  3. duszność.

...podróżny powinien skontaktować się z lekarzem, który poinstruuje go o dalszych działaniach.

Według aktualnej wiedzy nie ma ryzyka zakażenia się wirusem poprzez towary zamawiane z Chin.