WORD pokazał, jak IDEALNIE zdać na prawo jazdy. Proste? [WIDEO]

2020-01-21 8:25
Jak zdać na prawo jazdy? Egzamin idealny
Autor: WORD Białysrok

Jak jechać, by zdać na prawo jazdy? Za pierwszym razem? WORD w Białymstoku postanowił ujawnić ten sekret przed kursantami. Dzięki temu nagraniu zobaczysz, jak wygląda IDEALNY egzamin na prawo jazdy.

Nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście - stracił prawo jazdy

Na profilu białostockiego WORD na Youtube dostępny jest film pokazujący, jak idealnie zdać egzamin na prawo jazdy. W 26-minutowym nagraniu kursanci dowiedzą się m.in., jakie dokumenty powinni wziąć ze sobą na egzamin, jak się do niego odpowiednio przygotować, a także jak wykonywać poszczególne manewry na placu egzaminacyjnym i na drodze. Czy to tak trudne i stresujące, jak wydaje się wielu przyszłym kierowcom?

Wyprzedzanie level: Ukraina. Na zakręcie, na trzeciego, na czołówkę [WIDEO]

Egzamin idealny: Jak zdać na prawo jazdy za pierwszym razem?

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zrealizował film przy wsparciu urzędu marszałkowskiego. Stąd też na samym początku zobaczymy marszałka województwa podlaskiego, Artura Kosickiego. Potem w roli glównej występuje już jeden z białostockich egzaminatorów.

Film "Idealny egzamin" od początku do końca; zadanie po zadaniu wyjaśnia, co powinien zrobić kursant na egzaminie praktycznym kat B, by go zdać. Egzaminator pokazuje, jak prawidłowo wykonać poszczególne zadania polegające na sprawdzeniu, czy samochód jest przygotowany do ruszenia w trasę, a następnie z jazdą zgodnie z przepisami. Na filmie wszystko jest proste. A w praktyce?

Jak zdać prawo jazdy za pierwszym razem i IDEALNIE?

Tym, co najbardziej utrudnia kursantom zdanie egzaminu na prawo jazdy - szczególnie za pierwszym razem - jest stres. Poczucie, że każdy ruch obserwuje egzaminator, a potknięcie na placu czy drodze może kosztować 140 zł, a także konieczność powtórki, niektórych przeraża.

Czy jest metoda na to, jak nie stresować się przed egzaminem?

Odpowiedź brzmi: Każdy ma własną. Pamiętaj, że jeśli powinie Ci się noga za pierwszym czy drugim razem, to jeszcze nie tragedia oznaczająca, że nie nadajesz się do bycia kierowcą. Czasami, przed egzaminem, warto dać upust swoim emocjom. Możesz np. poprzeklinać po podlasku: Hadztwo, prukwa, bambaryła... Umiesz przeklinać po podlasku? Przekonaj się!

Egzamin na prawo jazdy 2019. Ile kosztuje - cennik

Ile trzeba zapłacić za egzamin na prawo jazdy? Podajemy orientacyjny cennik WORD. Może on różnić się w niektórych miastach:

  • Badanie lekarskie – 200 zł
  • Zdjęcie do dokumentu – około 40 zł
  • Opłata za kurs prawa jazdy - około 2000 zł
  • opłata za egzamin praktyczny - 30 zł
  • opłata za egzamin teoretyczny - 140 zł

Podane ceny obowiązywały w grudniu 2019 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE