Jagiellonia Białystok. Były szkoleniowiec Lecha zostanie nowym trenerem żółto-czerwonych?

i

Autor: Biuro Prasowe Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok. Były szkoleniowiec Lecha zostanie nowym trenerem żółto-czerwonych?

Jagiellonia Białystok. Były szkoleniowiec Lecha zostanie nowym trenerem żółto-czerwonych?

2022-05-22 10:21

Jagiellonia Białystok jest już pewna utrzymania w Ekstraklasie, ale nadal pod znakiem zapytania stoi przyszłość Piotra Nowaka. Trener żółto-czerwonych w prawdzie dał życie białostockiej ekipie, ale jego notowania chyba nie są najwyższe, skoro klub rozgląda się za jego następcami. Portal meczyki.pl ujawnił jedno duże nazwisko. To były szkoleniowiec Lecha Poznań.

Piotr Nowak ma z Jagiellonią Białystok podpisany kontrakt do 30 czerwca 2023 r., ale obecne wyniku zespołu nie przekonują prezesa Wojciecha Pertkiewicza i dyrektora sportowego Łukasza Masłowskiego. Obecny trener prowadził żółto-czerwonych w 14 meczach Ekstraklasy, ale wygrał zaledwie dwa: z Górnikiem Zabrze i Zagłębiem Lubin.

CZYTAJ TAKŻE: Jagiellonia Białystok. Najlepszy zawodnik podjął decyzję w sprawie swojej przyszłości

Nowak przychodził do Białegostoku, aby przede wszystkim utrzymać w stolicy Podlasia Ekstraklasę, ale też odmienić drużynę, która za Ireneusza Mamrota kojarzyła się głównie z remisami. Nowy opiekun nie potrafił tego zmienić i statystyki są dla niego druzgocące: siedem podziałów punktów i pięć porażek.

Nowakowi należy oddać jednak, że udało mu się odmienić styl gry zespołu, który grał bardziej agresywnie i też bardziej odważniej. Byłego trenerowi Lechii Gdańsk nie zabrakło tego ostatniego również przy stawianiu na białostockich wychowanków. To pod jego okiem rozkwitli Miłosz Matysik i Karol Struski, którymi interesują się zagraniczne kluby. Ta dwójka prawdopodobnie latem odejdzie z Jagiellonii.

A jak będzie z Nowakiem? Wszystko wskazuje na to, że nowe osoby w pionie sportowym Jagi szukają na miejsce obecnego trenera człowieka o innych cechach, a współpraca z 57-latkiem zostanie przerwana. Według informacji Tomasza Włodarczyka z portalu meczyki.pl Jagiellonia rozważa zakontraktowanie Ivana Djurdjevicia.

Serb z polskim paszportem to legenda Lecha Poznań i jego pierwszy trener w sezonie 2018/19. Djurdjević prowadził „Kolejorza” w zaledwie 22 meczach. Następnie latem 2019 r. przejął Chrobrego Głogów z którym obecnie walczy o miejsce w barażach do Ekstraklasy. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania może być fakt, że jego umowa z obecnym klubem wygasa 30 czerwca 2022 r. Minusem jest to, że Śląsk Wrocław również interesuje się zakontraktowaniem Djurdjevicia.

Rolnicy. Podlasie. Gienek z Plutycz szczerze o swojej emeryturze. Ile dostaje?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]