Jagiellonia Białystok. Gwiazda zespołu odejdzie do ligowego rywala?

i

Autor: Biuro Prasowe Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok. Gwiazda zespołu odejdzie do ligowego rywala?

Jagiellonia Białystok. Gwiazda zespołu odejdzie do ligowego rywala?

2022-05-19 15:17

Jagiellonia Białystok szykuje się do swojego ostatniego ligowego meczu w tym sezonie, ale w gabinetach przy Jurowieckiej trwają już przygotowania do kolejnych rozgrywek. Do nich trzeba będzie podejść bez gwiazdy zespołu, która odejdzie do ligowego rywala.

Jagiellonia Białystok od dobrych kilku miesięcy prowadziła negocjacje w sprawie kontraktu Jesusa Imaza. Gwiazda i najlepszy strzelec w tym sezonie żółto-czerwonych od jesieni zmagał się z kontuzją i zdołał wrócić do gry dopiero w maju. Brak regularnej gry nie przeszkodził Hiszpanowi w zdobyciu bramki przeciwko Legii Warszawa.

Dobra dyspozycja po tak poważnym urazie bardzo cieszyła białostockich kibiców i działaczy Jagiellonii, którzy liczyli na pozostanie napastnika w Białymstoku. Imazowi jeszcze w 2021 roku zaoferowano wysoki, rekordowy w historii klubu kontrakt, ale przez problemy zdrowotne zawodnika i finansowe klubu, ostatnio zaoferowano już mniej korzystną umowę.

Prezes Jagi Wojciech Pertkiewicz przekonywał, że nadal jest to bardzo korzystna propozycja, ale zawodnik zwlekał z decyzją, w międzyczasie informował klub o ofertach z Turcji. Teraz jednak okazuje się, że Imaz postanowił opuścić Jagiellonię. Według informacji „Przeglądu Sportowego” napastnik zwiąże się z innym klubem Ekstraklasy – Lechią Gdańsk.

Drużyna z Trójmiasta w tym sezonie wywalczyła sobie czwarte miejsce i latem zagra w kwalifikacjach o udział w Lidze Konferencji Europy.

Ostróda. Autobus miejski potrącił rowerzystkę

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]