Hot16School: Szymon z Białegostoku zainicjował nową akcję. Przebije Hot16Challenge2?

2020-05-28 10:30
Hot16School: Szymon z Białegostoku zainicjował nową akcję. Przebije Hot16Challenge2?
Autor: Youtube Hot16School: Szymon z Białegostoku zainicjował nową akcję. Przebije Hot16Challenge2?

Hot16School to nowe wyzwanie, które zainicjował Szymon Sokołowski z I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Założenie akcji jest takie samo, jak w przypadku rozgrzewającej polski internet Hot16Challenge2. Jedyna różnica polega na tym, że nominacje otrzymują poszczególne szkoły średnie w kraju. Szczegóły na bialystok.eska.pl.

Hot16School. Białostocka odpowiedź na Hot16Challenge2

Hot16Challenge2: Syn Zenka Martyniuka został raperem. Ma zaskakujący pseudonim

Uczeń białostockiego I Liceum Ogólnokształcącego zapoczątkował nowe wyzwanie Hot16School. Zainspirowała go do tego bijąca rekordy popularności akcja Hot16Challenge2. Druga edycja "gorących szesnastek" zainicjowana przez Solara dawno już wyszła poza rapowe ramy, a nagrywanie zwrotek oraz idąca za tym pomoc służbie zdrowia, rozpaliła polski internet do czerwoności. Szymon Sokołowski, który jest inicjatorem akcji, z pewnością oczekiwałbym takiej samej popularności od wyzwania swojego autorstwa. 

Zobacz też: Polonez na studniówce w białostockim liceum podbija Polskę! II LO w telewizji

- Aktualna sytuacja nie pozwala szkołom na zorganizowanie fizycznych dni otwartych, natomiast akcja #hot16school daje szansę uczniom, nauczycielom lub pracownikom szkoły na stworzenie krótkiego utworu, promującego daną szkołę i jednocześnie wsparcie polskiej służby medycznej w walce z COVID-19 - czytamy na oficjalnym kanale Youtube I LO w Białymstoku. - Dyrektor I LO w Białymstoku, nauczyciele oraz Samorząd Uczniowski wspomogli akcję pomocy służbom medycznym.

Hot16Challenge2: Kto wziął udział? Wszystkie zwrotki raperów z Podlasia [LISTA]

Czym różni się Hot16School od Hot16Challenge2? O tym przeczytacie poniżej, a tymczasem sprawdźcie Hot16School w wykonaniu Szymka!

#Hot16challange Antoni Szlagor, Burmistrz Żywca
Posłuchaj jak wyglądać będzie szkolenie w czasie epidemii koronawirusa. Opowiada kapitan Diana Warchocka z 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady WOT

Hot16School. Co to jest i na czym polega?

Hot16School to akcja mająca taką samą formę, jak Hot16Challenge2. Nominowani mają za zadanie w ciągu 72 godzin napisać i nagrać swoje zwrotki, uwieczniając wszystko na wideo. Dopuszczalne są wszelkie formy - od amatorskich nagrań komórką do profesjonalnych realizacji w studio. Nie chodzi bowiem tylko o muzykę, lecz o pomoc polskiej służbie zdrowia. Wraz z nagraną "szesnastką" każdy jej autor powinien przelać dobrowolną kwotę na zbiórkę w serwisie SiePomaga.

Koniec obowiązku noszenia maseczek. Wiemy dokładnie, kiedy zdejmiemy maseczki

- Ostatnio popularna stała się akcja #hot16challenge2, która wspiera personel medyczny, dlatego ILO w Białymstoku postanowiło zaproponować szkołom w całej Polsce, by dołączyły się do tej akcji - tłumaczą organizatorzy akcji. - Na koniec każdego utworu szkoła nominuje kolejne placówki, by jak najwięcej instytucji miało szansę wziąć udział w tej akcji. Czas na odpowiedzenie jest przedłużony do 7 dni z racji utrudnień organizacyjnych.

Cała różnica pomiędzy Hot16School a Hot16Challenge polega zatem na tym, że w tej pierwszej nominowane są nie pojedyncze osoby, a szkoły. Szymon Sokołowski nominował następujące placówki:

 • VI LO im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku
 • IV LO im. Cypriana K. Norwida w Białymstoku
 • Bednarska Szkoła Realna w Warszawie
 • I LO im. Adama Mickiewicza w Olsztynie
 • I LO im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku
 • I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie
 • I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie
 • I LO im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie
 • I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie
 • I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi
 • LO nr V im. gen. Jakuba Jasińskiego we Wrocławiu
 • III LO im. Orła Białego w Jaworznie
 • Zespół Szkół Nr 1 im. gen. J. Bema w Ciechanowie
 • XXXIII Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika w Warszawie
 • II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie
 • I Liceum Ogólnokształcące im. B. Limanowskiego w Warszawie

Czy wszystkie z nich odpowiedzą na wyzwanie? Przekonamy się już niebawem!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE