Nietypowa kontrola na granicy. Nie uwierzysz, czym strażnicy odkazili alkomat [WIDEO]

2020-05-28 9:25
Nietypowa kontrola na granicy. Strażnicy odkazili alkomat alkoholem
Autor: Straż Graniczna Nietypowa kontrola na granicy. Strażnicy odkazili alkomat alkoholem

Czy dmuchanie w alkomat jest bezpieczne w trakcie pandemii? Pewien mężczyzna, którego w ten sposób chciała skontrolować straż graniczna, stwierdził, że nie. Jeden z mundurowych postanowił odkazić alkomat. Zdecydował się na nietypowe rozwiązanie. Szczegóły na bialystok.eska.pl.

Nietypowa kontrola na granicy. Dezynfekcja alkomatu nietypowym środkiem

Skutki pandemii odczuwa każdy z nas. Jedni się boją, inni wręcz przeciwnie. Ci pierwsi szczególnie starają się dbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Nie wiadomo, jaki poziom obaw występuje u jednego z bohaterów filmiku, który pojawił się w sieci, jednak jedno jest pewne – nie zamierza on narażać się na niebezpieczeństwo, m.in. dmuchając w alkomat.

Kiedy otworzą lekarzy i przychodnie? Gdzie się leczyć w czasie epidemii COVID-19?

Jednak po kolei: podczas kontroli na jednej z granic – sądząc po akcentach mówiących, bardzo prawdopodobne, że na Podlasiu – doszło do nietypowej sytuacji. Funkcjonariusz straży miejskiej postanowił poddać badaniu trzeźwości mężczyznę. Ten jednak nie zamierzał zastosować się do polecenia mundurowego:

Podda się pan badaniu – mówi widoczny na nagraniu funkcjonariusz straży granicznej.

No jak się poddam badaniu, jak wirus panuje? – pyta mężczyzna, którego zamierza skontrolować strażnik.

No to już, to odkazimy panu – odpowiada mundurowy, po czym wyjmuje środek do dezynfekcji prawdopodobnie na bazie alkoholu.

Jak zrobić maseczkę w kilka sekund?
Do przedszkoli trafi dodatkowy płyn do dezynfekcji

– No jak? Pan spirytusem smaruje. Przecież to ma roztwór alkoholowy – buntuje się mężczyzna. Strażnik zaprzecza, jakoby roztwór, którego użył, zawierał alkohol, jednak wciąż spotyka się ze sprzeciwem. – Jak pan posmarował tym spirytusem, to co ja mam dmuchać?

Po chwili strażnik rezygnuje i odchodzi.

Koniec noszenia maseczek. Wiemy, do kiedy trzeba nosić maseczki na Podlasiu!

Nie wiemy, kto miał rację – strażnik twierdzący, że preparat do odkażania nie ma w składzie alkoholu, czy osoba kontrolowana sugerująca, że środek jednak go zawiera. Nie wiemy również, czy nawet zastosowanie preparatu z etanolem wpłynęłoby istotnie na pomiar trzeźwości.

Spotkanie mundurowego i nieznanego nam mężczyzny prawdopodobnie zakończyło się na komisariacie.

Czy przez dmuchanie w alkomat można się zarazić koronawirusem?

Czy badania alkomatem można odmówić ze względu na to, by nie zarazić się koronawirusem? W rozmowie z WP dr Paweł Grzesiowski powiedział, że nie widzi takiego zagrożenia, ponieważ podczas sprawdzania trzeźwości takim urządeniem nie wciągamy, ale wydychamy powietrze.

- Alkomat powinien być po każdym badaniu dezynfekowany, czyli przetarty środkiem do dezynfekcji np. w specjalnej husteczce - zaznaczał Grzesiowski.

Specjalista zwrócił także również uwagę, że warto zwrócić uwagę na jakość i producenta urządzenia. W przypadku alkomatów z ustnikami każdy z nich powinien być wyrzucony po badaniu, jednak użycie ustnika nie sprawia, że potencjalnie zarażona osoba, wydychając powietrze, nie skaziła urządzenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE