Hot16Challenge2: Tetris zaskakuje. "Czekam, aż ludzie będą żyli bez masek" [WIDEO]

2020-05-07 11:02
Hot16Challenge2: Tetris zaskakuje. Czekam aż ludzie będą żyli bez masek
Autor: Youtube Hot16Challenge2: Tetris zaskakuje. "Czekam aż ludzie będą żyli bez masek"

Tetris to kolejny podlaski raper, który podjął wyzwanie Hot16Challenge2. Pokusił sie o napisanie więcej niż 16 wersów i zamiast jednej zwrotki wyszedł do bólu prawdziwy numer. Trzeba przyznać, że chwyta za serce. Posłuchajcie na bialystok.eska.pl.

Hot16Challenge2: Tetris podjął wyzwanie i zaskoczył

Tetris został nominowany przez 2 raperów: PlanBe oraz Przemka Fergusona. Jak na weterana bitew freestyle'owych przystało, podjął rękawice i szybko napisał, a potem nagrał nie tylko gorącą szesnastkę, ale... cały numer!

– Trochę mnie nie było, więc napisałem nieco więcej – tłumaczy Tetris. – Mam nadzieję, że nie będziecie mieli mi za złe – zwraca się do słuchaczy.

Zobacz: Hot16Challenge 2 - drzewko, zasady. O co chodzi w wyzwaniu, które podbija sieć?

Trzeba przyznać, że większa ilość wcale nie przełożyła się na słabą jakość. W nagranym przez Tetrisa numerze słyszymy wiele odniesień do aktualnej sytuacji epidemicznej w Polsce, a wiele wersów chwyta za serce. Nie wierzycie? Posłuchajcie sami:

Posłuchaj, jak chronić się przed koronawirusem. Takie są zalecenia WHO. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Hot16Challenge2. Kim jest Tetris?

Tetris (Adam Chrabin) to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich i podlaskich raperów tzw. starej szkoły. Pochodzi z Siemiatycz. Popularność zdobył głównie dzięki regularnym udziale w bitwach freestyleowych i do dziś jest uważany za jednego z najlepszych freestyle'owców w Polsce.

W 2011 roku magazyn Machina sklasyfikował Tetrisa na 16. miejscu 30 najlepszych polskich raperów, a rok później zajął 15. miejsce w podobnym zestawieniu przygotowanym przez serwis Porcys.

Do tej pory w Hot16Challenge2 wzięli udział tacy podlascy raperzy, jak

COŚ DOBREGO #019

Hot16Challenge2. O co chodzi w wyzwaniu?

Hot16Challenge2 to akcja zapoczątkowana przez rapera Solara. Jej pierwotnym założeniem jest nagrywanie 16 wersów (odpowiednik 1 zwrotki kawałka rapowego) na dowolny temat, w szybkim tempie (w 1. edycji zaleceniem było nawet niepoddawanie wokali żadnej obróbce), na dowolnym bicie. Ma się to odbyć w ciągu doby od otrzymania nominacji. Tę ostatnią poszczególni raperzy otrzymują od tych, którzy położyli już swoje "szesnastki". Do nagranej zwrotki trzeba dołączyć proste wideo, które wyląduje na Youtube.

Pierwsze 5 nominacji do Hot16Challenge2 popłynęło od inicjującego akcję Solara, następnie od tych pięciu posypały się kolejne nominacje itd. Sam organizator inicjatywy opisał Hot16Challenge2 tak:

Kto by się spodziewał, że tym razem hot16challenge zostanie zainicjowany przez nietoperza z Chin. Mimo tego egzotycznego nalotu podstawowe zasady się nie zmieniają. Zmieniły się okoliczności, bo tym razem musimy uratować świat. W związku z panującą pandemią, integralną częścią akcji staje się zbiórka charytatywna - Beef z koronawirusem #hot16challenge - organizowana wraz z fundacją Siepomaga.pl. Do udziału w zbiórce chciałbym zachęcić nie tylko nominowanych, ale i wszystkich słuchaczy. Możesz wpłacić pieniądze na zbiórkę, którą stworzyłem, ale jeśli wolisz wesprzeć inaczej, żaden problem. Zliczaniem wszystkich wpłat na specjalnym liczniku umieszczonym na stronie http://hot16challenge.network zajmie się Rap Genius Polska. Wierzę, że zbiorowa obserwacja rosnącej kwoty będzie świetnym mobilizatorem do wpłat, dlatego, jeśli czujesz się z tym okej, chciałbym Cię poprosić o udostępnienie informacji o wysokości przekazanej kwoty. Pamiętajmy jednak, że to nie jest zabawa dla bogaczy, ani wyścig zbrojeń, jakakolwiek pomoc jest super. Ostateczny wybór zostawiam Tobie. Tak czy inaczej byłoby super obserwować, jak licznik rośnie, a na końcu zobaczyć nagłówek "Polski Hip-Hop zebrał milion na walkę z koronawirusem". :)

Solar zachęca, by każdy raper przy okazji nagrania zwrotki wpłacił dowolną kwotę na walkę z pandemią. Rekordowa wpłata należy na razie do polskiego rapera Taco Hemingway'a, który przeznaczył na ten cel aż 100 tys. zł. Na dzień 6 maja udało się zebrać już ponad pół miliona zł.

Hot16Challenge 2 - drzewko. Co to jest?

Jedną z najczęściej wyszukiwanych fraz w kontekście Hot16Challenge 2 jest drzewko. Co to takiego? Drzewko Hot16Challenge to inaczej mapa nominacji. W tym roku dostępna jest dla wszystkich internautów. Dzięki drzewku mogą oni śledzić, jak rozwija się bijący rekordy popularności challenge.

Hot16Challenge - drzewko. Gdzie znaleźć?

Drzewko Hot16Challenge pozwala śledzić na bieżąco nowe nagrania i wykonawców, którzy dołączają do wyzwania. Dzięki temu nie umknie wam żadne z nagrań. Aby ułatwić dostęp do wszystkich zgłoszeń, powstała specjalna, na bieżąco aktualizowana witryna internetowa hot16challenge.network. Poza informacją, kto wziął udział w wyzwaniu, znajdziecie również odnośniki do strony Geniusa, gdzie opublikowane są pełne wersy stworzone przez raperów i nie tylko.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE