Hot16Challenge2: Podlascy raperzy dołączają do wyzwania. Jest KPSN, będzie Maxim?

2020-05-06 10:45
Hot16Challenge2: KPSN dołączył do wyzwania. Maxim dostał nominację
Autor: Youtube Hot16Challenge2: KPSN dołączył do wyzwania. Maxim dostał nominację

Zambrowski raper KPSN jako kolejny położył 16 wersów na bit w szczytnym celu. Akcja Hot16Challenge2 zatacza coraz szersze kręgi w polskim internecie, a związane z nią krótkie nagrania konsekwentnie lądują w "Karcie na czasie" Youtube. Którzy podlascy raperzy wzięli już w niej udział? Kto został nominowany? Sprawdźcie na ESKA.PL Białystok!

Hot16Challenge 2: Drzewko zasilił KPSN. 

Akcja #Hot16Challenge2 rozgrzewa obecnie polski internet. Druga edycja akcji zapoczątkowanej 6 lat temu przez rapera Solara cieszy się zainteresowaniem nie mniejszym od pierwszej. Tym bardziej że organizowana jest w szczytnym celu walki z epidemią. Ma zatem charakter nie tylko ogólnopolski, ale i globalny, dlatego nowością w Hot16Challenge 2 jest możliwość nominacji jednego rapera z zagranicy. 

Zobacz też: Hot16Challenge2: Potężna BOMBA od Lukasyno! Tak z wirusem walczą na Podlasiu

Szybko rozrastające się drzewko Hot16Challenge2 nie mogło zaowocować w końcu również w podlaskich raperów. Jednym z nominowanych pochodzący z Zambrowa KPSN, który w szybkim tempie położył "gorącą szesnastkę" na bit produkcji Sampli Niespokojnych. Jednocześnie KPNS nominował do Hot16Challenge 2 następujące osoby:

  • JNR Getlost
  • Odesdoen
  • KAFAR DIX37
  • Bambo The Smuggler
  • GĄBKA Laweta
  • Yurkosky

Jak natomiast wypadły jego "hot16" na bicie? Sprawdźcie sami!

COŚ DOBREGO #18

Hot16Challenge 2: Raperzy z podlaskiego w akcji. Kto następny?

KPSN to nie jedyny raper z Podlasia nominowany w ramach Hot16Challenge. Do tego grona dołączył m.in. Maxim. Białostoczanin pracujący obecnie nad nową płytą "KLASA", związany z wytwórnią Aloha Entertainment, otrzymał wyzwanie od Martyna ESM.

- Dostałem nominację do #hot16challenge2 od Martyna ESM - napisał Maxim na swoim oficjalnym profilu w social mediach. - Lecimy z tym?

Czy podejmie rękawice? Przekonamy się o tym już niebawem.

Ale to ma MOC! MAXIM zostanie legendą? Sprawdźcie jak brzmi "Totti"! [WIDEO]

Do tej pory w Hot16Challenge2 wzięli udział tacy podlascy raperzy, jak

Hot16Challenge2. O co chodzi w akcji?

Hot16Challenge2 to akcja zapoczątkowana przez rapera Solara. Jej pierwotnym założeniem jest nagrywanie 16 wersów (odpowiednik 1 zwrotki kawałka rapowego) na dowolny temat, w szybkim tempie (w 1. edycji zaleceniem było nawet niepoddawanie wokali żadnej obróbce), na dowolnym bicie. Ma się to odbyć w ciągu doby od otrzymania nominacji. Tę ostatnią poszczególni raperzy otrzymują od tych, którzy położyli już swoje "szesnastki". Do nagranej zwrotki trzeba dołączyć proste wideo, które wyląduje na Youtube. Pierwsze 5 nominacji do Hot16Challenge2 popłynęło od inicjującego akcję Solara, następnie od tych pięciu posypały się kolejne nominacje itd. Sam organizator inicjatywy opisał Hot16Challenge2 tak:

Kto by się spodziewał, że tym razem hot16challenge zostanie zainicjowany przez nietoperza z Chin. Mimo tego egzotycznego nalotu podstawowe zasady się nie zmieniają. Zmieniły się okoliczności, bo tym razem musimy uratować świat. W związku z panującą pandemią, integralną częścią akcji staje się zbiórka charytatywna - Beef z koronawirusem #hot16challenge - organizowana wraz z fundacją Siepomaga.pl. Do udziału w zbiórce chciałbym zachęcić nie tylko nominowanych, ale i wszystkich słuchaczy. Możesz wpłacić pieniądze na zbiórkę, którą stworzyłem, ale jeśli wolisz wesprzeć inaczej, żaden problem. Zliczaniem wszystkich wpłat na specjalnym liczniku umieszczonym na stronie http://hot16challenge.network zajmie się Rap Genius Polska. Wierzę, że zbiorowa obserwacja rosnącej kwoty będzie świetnym mobilizatorem do wpłat, dlatego, jeśli czujesz się z tym okej, chciałbym Cię poprosić o udostępnienie informacji o wysokości przekazanej kwoty. Pamiętajmy jednak, że to nie jest zabawa dla bogaczy, ani wyścig zbrojeń, jakakolwiek pomoc jest super. Ostateczny wybór zostawiam Tobie. Tak czy inaczej byłoby super obserwować, jak licznik rośnie, a na końcu zobaczyć nagłówek "Polski Hip-Hop zebrał milion na walkę z koronawirusem". :)

Solar zachęca, by każdy raper przy okazji nagrania zwrotki wpłacił dowolną kwotę na walkę z pandemią. Rekordowa wpłata należy na razie do polskiego rapera Taco Hemingway'a, który przeznaczył na ten cel aż 100 tys. zł.

Hot16Challenge 2 - drzewko. Co to jest?

Jedną z najczęściej wyszukiwanych fraz w kontekście Hot16Challenge 2 jest drzewko. Co to takiego? Drzewko Hot16Challenge to inaczej mapa nominacji. W tym roku dostępna jest dla wszystkich internautów. Dzięki drzewku mogą oni śledzić, jak rozwija się bijący rekordy popularności challenge.

Hot16Challenge - drzewko. Gdzie znaleźć?

Drzewko Hot16Challenge pozwala śledzić na bieżąco nowe nagrania i wykonawców, którzy dołączają do wyzwania. Dzięki temu nie umknie wam żadne z nagrań. Aby ułatwić dostęp do wszystkich zgłoszeń, powstała specjalna, na bieżąco aktualizowana witryna internetowa hot16challenge.network. Poza informacją, kto wziął udział w wyzwaniu, znajdziecie również odnośniki do strony Geniusa, gdzie opublikowane są pełne wersy stworzone przez raperów i nie tylko.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE