żużel

Lubuska Policja zajmie się incydentem na 103. derbach lubuskich. Policja podsumowała mobilizację

2024-05-08 14:33

Za nami 103. derby lubuskie. Lubuska Policja podsumowała niedzielne wydarzenie, które było nadwyraz spokojne, choć doszło do jednego incydentu na sektorach kibiców NovyHotel Falubazu.

Przypomnijmy, że niemal 14 000 kibiców zasiadło na zielonogórskich trybunach, by obejrzeć 103. derby ziemi lubuskiej. To było bez wątpienia święto dla większości Lubuszan. Policja także stawiła się w solidnej liczbie i bacznie obserwowała to, co dzieje się wśród sympatyków zarówno Falubazu, jak i Stali Gorzów.

Lubuscy policjanci mają bardzo duże doświadczenie w zabezpieczaniu tego typy wydarzeń wynikające z wcześniejszych mobilizacji, które miały miejsce w historii. Niemniej do tego wyjątkowego wydarzenia sportowego lubuscy policjanci przygotowywali się od wielu dni. Zależało nam na tym, aby tym zawodom towarzyszył jedynie sportowy charakter. Do realizacji tego celu podeszliśmy zatem bardzo ambitnie. Do Winnego Grodu ściągnięto duże siły policyjne – czytamy w komunikacie Lubuskiej Policji.

Ciężka praca wielu policjantów i odpowiedzialne zachowanie kibiców przyczyniły się do tego, że to wyjątkowe wydarzenie przebiegło w sportowej i spokojnej atmosferze. Podczas derbów było bezpiecznie i nie odnotowano poważniejszych incydentów związanych z naruszeniem prawa czy porządku publicznego – dodali funkcjonariusze.

Tak wyglądały 103. derby lubuskie od strony policji

Lubuska Policja zajmie się incydentem na zielonogórskich trybunach

Mimo, że policja jest zadowolona z przebiegu spotkania, to doszło do jednego incydentu na trybunie K, czyli tam, gdzie są usadowieni najbardziej fanatyczni kibice Falubazu. Podczas prezentowania jednej z opraw meczowych, zielonogórscy kibice odpalili materiały pirotechniczne, co jest niezgodne z prawem.

Zielonogórscy śledczy i kryminalni będą za to ustalać kto był odpowiedzialny za odpalenie materiałów pirotechnicznych po zakończeniu 12 gonitwy – piszą policjanci.

Sonda
Oglądałeś/aś derby lubuskie w Zielonej Górze?