Dzień Dziecka w Białymstoku. Książnica Podlaska zachęcała najmłodszych do czytania [GALERIA]

2022-06-01 18:12
Dzień Dziecka w Białymstoku. Książnica Podlaska zachęcała najmłodszych do czytania [GALERIA]
Autor: Książnica Podlaska Dzień Dziecka w Białymstoku. Książnica Podlaska zachęcała najmłodszych do czytania [GALERIA]

Czytanie wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima wypełniło w środę Dzień Dziecka w Książnicy Podlaskiej w Białymstoku. Akcja miała zachęcić najmłodszych do czytania, ale też pokazać, że biblioteka jest miejscem, z którego mogą korzystać dzieci.

Z okazji Dnia Dziecka największa biblioteka w regionie Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zorganizowała w środę w swojej głównej siedzibie atrakcje dla najmłodszych.

Jednym z głównych wydarzeń było czytanie dzieciom wierszy polskich poetów. W akcji wzięły udział przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej z Zabłudowa, a wiersze czytał marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki i nowa maskotka czytelni Łoś Czytuś.

CZYTAJ TAKŻE: Dzień Dziecka w Białymstoku 2022. Jak spędzić czas z dzieckiem 1 czerwca? [LISTA ATRAKCJI]

Dzień Dziecka w Książnicy Podlaskiej

Dzieci siedząc w okręgu na kolorowych pufach mogły usłyszeć m.in. wiersze Jana Brzechwy - "Hipopotama", "Stonogę", "Samochwałę". Największe poruszenie wzbudziła "Lokomotywa" Juliana Tuwima. Dzieci zapytane, jakie wiersze znają, niemal jednogłośnie odpowiedziały, że "Lokomotywę". Specjalna lokomotywa, na której czele stał Łoś Czytuś, a za nim jako wagony ustawiły się dzieci i marszałek, podczas odczytywania wiersza przemierzała całą salę.

Dzień Dziecka w Białymstoku. Początek akcji „Rozczytane Podlasie”

Akcją skierowaną do najmłodszych "Rozczytane Podlaskie" rozpoczął się we wtorek w Białymstoku Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tegoroczna edycja promuje regionalnych autorów książek dla dzieci. W czytaniu najmłodszym opowiadania "Krasnal Poldek i Skrzat Borówka" Celiny Zubryckiej wzięli udział m.in. samorządowcy, przedstawiciele instytucji kultury i służb mundurowych.

Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz: "A jak połamię?" Rolnik kieruje ciężkim sprzętem
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE