Kolejne popularne leki wycofane z aptek. Sprawdź, czy nie masz ich w swoim domu

2022-06-02 7:35
Kolejne popularne leki wycofane z aptek. Sprawdź, czy nie masz ich w swoim domu
Autor: pixabay.com Kolejne popularne leki wycofane z aptek. Sprawdź, czy nie masz ich w swoim domu

Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował ostatnio o wycofaniu kolejnych leków z aptek. Powody decyzji tego organu mogą być naprawdę różne, ale istotne jest to, że te konkretne medykamenty powinno się również usunąć z naszych domów. O jakie lekarstwa chodzi? Dowiesz się z naszego artykułu.

Główny Inspektor Farmaceutyczny co jakiś czas wydaje decyzję o wycofaniu z aptek konkretnych leków. Powody takiego ustalenia mogą być naprawdę różne. Przykładowo może chodzić o niewłaściwy skład specyfiku. Z rynku wycofuje się również lekarstwa z nieodpowiednim składem albo w najgorszym wypadku zagrażającym życiu pacjentów.

Główny Inspektor Farmaceutyczny ostatnio podał nową listę leków, które zostaną wycofane z aptek. Ważne jest jednak, abyśmy mieli świadomość, że powinny one zniknąć również z naszych domów. W trosce o własne bezpieczeństwo należy znać te popularne lekarstwa, które zostaną wycofane z rynku. Ich listę znajdziesz w galerii poniżej.

Poradnik Zdrowie: Zdrowo Odpytani, odc. 2 Seksualność

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE