Burze w Podlaskiem. Zalane ulice i budynki. Ponad 100 interwencji jednej nocy [ZDJĘCIA]

2020-06-30 8:21 hz

Poniedziałkowe burze nad Polską nie ominęły Podlasia. Od godzin wieczornych, gdy ulewy i nawałnice dotarły nad nasz region, strażacy wyjeżdżali do ponad 100 interwencji. Dotyczyły głównie zniszczeń spowodowanych burzami, a także zalań budynków czy posesji.

Ulewa w Warszawie zbiera żniwa! Ferrari California utonęło na S8. Co ten kierowca sobie myślał?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Burze w Podlaskiem. Skutki ulew i nawałnic w regionie [30.06.2020]

W poniedziałek i wtorek nad województwem podlaskim przeszły burze. W całym regionie strażacy wyjeżdżali do ponad 100 interwencji. Dotyczyły one głównie połamanych, tarasujących drogę drzew, zalanych ulic i piwnic oraz posesji. Ponad połowa dotyczyła powiatu augustowskiego. Do zniszczeń przyczyniły się nie tylko ulewy, lecz także porywisty wiatr.

Strażacy z PSP w Augustowie intensywną pracę rozpoczęli 29 czerwca od godziny 19. Ich działania zakończyły się dopiero o następnego dnia. Do godziny 7 Stanowisko Kierowania KP PSP w Augustowie odnotowało 53 interwencji.

- 41 zdarzeń dotyczyło wypompowania wody z zalanych piwnic i garaży - informuje asp. sztab. Krzysztof Waszkiewicz z KP PSP w Augustowie. - Wyjeżdżaliśmy do 8 zalanych posesji, 2 zalanych ulic i złamanego konara na terenie miasta Augustów oraz pożaru transformatora na słupie elektrycznym w miejscowości Monkinie.

Do usuwania lokalnych podtopień dysponowano zastępy z JRG Augustów i jednostki OSP z terenu pow. augustowskiego.

Radar burzowy online. Jak działa?

Chcesz wiedzieć, gdzie jest burza? To proste. Skorzystaj z radaru burz online udostępnionego przez serwis blitzortung.org, który na bieżąco aktualizuje mapę burz. Radar burz na żywo to narzędzie, dzięki któremu dowiesz się, w jaki sposób przesuwają się chmury burzowe, kiedy nadciągną nad Twój region lub czy go ominą. W ten sposób na bieżąco śledzisz, gdzie jest burza.

Gdzie jest burza? Ta aplikacja pomoże Ci sprawdzić, czy w Twojej okolicy będzie grzmiało

Radar burz online poniżej: