Do pokonania 800 schodów i to biegiem, a na dodatek z pełnym osprzętem. Druhowie z Łodygowic wspinali się na Pałac Kultury i Nauki - Wieżowiec 2022

2022-10-04 14:07
Druchowie z Łodygowic na Wieżowcu 2022
Autor: FB MDP Łodygowice

W pełnym oprzyrządowaniu i mundurze i tak do góry na 30 piętro pałacu kultury. Do takiego wyzwania stanęli młodzi druhowie z Łodygowic - Dominik Kania i Jakub Jachnicki, którzy na co dzień - prócz ochotniczej służby - szkolą też młodzieżową drużynę pożarniczą.

- Chcieliśmy się sprawdzić - relacjonują młodzi strażacy-ochotnicy.- Od jakiegoś czasu ćwiczymy i próbujemy na co nas stać - przyznaje druh Dominik. - Sama konkurencja polegała na możliwie najszybszym dotarciu na trzydzieste piętro pałacu. - Pełen mundur i oprzyrządowanie no i oczywiście adrenalina - świetne doświadczenie – podsumowuje.

Aż 170 załóg wzięło udział w IV Mistrzostwa Polski Strażaków w biegu po schodach

Do udziału w IV Mistrzostwach Polski Strażaków w biegu po schodach na Pałac Kultury i Nauki - WIEŻOWIEC 2022 - wzięło udział ponad 170 załóg.- Konkurencja była spora i zadanie nie łatwe - przyznaje druh Jakub.

Wieżowiec 2022 sprawdzianem wydolnościowym dla strażaków

- Jakoś przy piętnastym piętrze poczułem lekką zadyszkę - śmieje się zawodnik. Do tego znać o sobie dało też ciśnienie, ale nie żałuję - było świetnie. Prawda jest taka, że takie „sprawdziany” bardzo nam, strażakom się przydają. Na co dzień, w naszej w służbie liczy się przecież każda sekunda, a dobra kondycja fizyczna jest niemal niezbędna - kwituje strażak.Druhowie - jak podczas akcji - działali drużynowo, liczył się czas, gdy drugi przekroczył linię mety. Śmiałkowie z Łodygowic wbiegli na 30 piętro Pałacu Kultury w czasie 8 minut i 50 sekund. Najszybsi strażacy na górę dostali się w zaledwie 5 minut. Już wiadomo, że panowie chcą powtórzyć wyczyn - oczywiście, jak zapowiadają panowie- z lepszym wynikiem.

Wieżowiec 2022 to prawdziwy test wydolności strażaków
Policjanci ratowali psa, który utknął na dachu
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE