Włącz Radio ESKA rozwiń
TERAZ CZYTASZ:
Zmiana czasu 2017 na letni: Kiedy DOKŁADNIE przestawiamy zegarki na czas letni? - "Skomentuj!"

Zmiana czasu 2017 na letni: Kiedy DOKŁADNIE przestawiamy zegarki na czas letni?


RSS 25/03/2017 16:20 Komentarze

Kiedy jest zmiana czasu na letni w 2017 roku? O której godzinie przestawiamy zegarki? Śpimy o godzinę krócej, czy dłużej? Zmiana czasu na letni w 2017 roku bez tajemnic :) Sprawdźcie i nie zaśpijcie! ;p

Zdjęcie z artykułu: Zmiana czasu 2017 na letni: Kiedy DOKŁADNIE przestawiamy zegarki na czas letni? Zmiana czasu na letni 2017; East News
Ilustracja do artykułu Zmiana czasu 2017 na letni: Kiedy DOKŁADNIE przestawiamy zegarki na czas letni?

Zmiana czasu na letni w 2017 roku przypada tradycyjnie na ostatni weekend marca. Zmiana czasu z zimowego na letni oznacza, że pośpimy o godzinę krócej. W zamian wydłuży nam się dzień cheeky Od chwili, kiedy następuje zmiana czasu na letni, słońce zachodzi o godzinę później, niż zimą.

ZMIANA CZASU 2017 - OD KIEDY OBOWIĄZUJE CZAS LETNI? 

Zmiana czasu na letni w 2017 roku w Polsce nastąpi w ostatni weekend marca. 

Kiedy dokładnie przestawiamy zegarki? Zapamiętajcie: oficjalnie w Polsce zmiana czasu na letni w 2017 roku nastąpi w nocy z 25.03 (sobota) na 26.03 (niedziela) z godziny 2:00 na 3:00.

Jak widać, zmiana czasu z zimowego na letni oznacza, że śpimy o godzinę krócej. Jest jednak także plus całej tej sytuacji - zmiana czasu 2017 na letni oznacza wydłużenie dnia o godzinę. Czyli mówiąc wprost, od niedzieli 26.03 dłużej będzie jaśniej.

ZMIANA CZASU 2017 NA LETNI - CZY WSZYSTKIE KRAJE PRZESTAWIAJĄ ZEGARKI?

O pomyśle przestawiania zegarków pierwszy raz głośno wspomniał amerykański polityk Benjamin Franklin. Mówił, że w ten sposób da się lepiej wykorzystać dzień, którego długość zmienia się wraz z porą roku.

Do pomysłu wracano później wiele razy. Zwolennicy zmiany czasu podkreślali, że jedną z ważniejszych korzyści przestawiania zegarków będą oszczędności na oświetleniu.

Po raz pierwszy zmianę czasu zastosowali Niemcy 30 kwietnia 1916 roku, podczas I. wojny światowej.
 

Zmiana czasu na letni obowiązuje w 79 krajach świata i nie wszędzie przestawiamy zegarki w tym samym momencie.

Nie wszystkie kraje decydują się na zmianę czasu na letni. Przykłady to choćby Japonia, Indie i Chiny - tam mieszkańców zmiana czasu na letni w ogóle nie dotyczy. Tymczasem w Stanach Zjednoczonych zmiana czasu na letni następuje tylko w niektórych stanach. Część regionów USA nie musi przestawiać zegarków.

Zdjęcie z artykułu: Zmiana czasu 2017 na letni: Kiedy DOKŁADNIE przestawiamy zegarki na czas letni? Zmiana czasu z letniego na zimowy 2016; AFP/East News
Ilustracja do artykułu Zmiana czasu 2017 na letni: Kiedy DOKŁADNIE przestawiamy zegarki na czas letni?


ZMIANA CZASU NA LETNI 2017 - WPŁYW NA SAMOPOCZUCIE

Jaki wpływ na ludzi będzie miała zmiana czasu na letni w 2017 roku? Jak łatwo się domyślić, nie wszyscy łatwo radzimy sobie z przestawieniem na nowy czas. Dla większości z nas zmiana czasu na letni oznacza przynajmniej tydzień notorycznego zmęczenia i trudności z wysypianiem się.

Co zrobić, aby zmiana czasu na letni w 2017 roku nie wpłynęła zbytnio na nasze samopoczucie? To proste! Spróbujcie nie zarywać nocek i jeszcze przed zmianą czasu na letni powoli dostosować swój biologiczny budzik do nowej rzeczywistości. Już teraz kładźcie się wcześniej spać i próbujcie wstawać z łóżka nieco wcześniej, niż do tej pory. Dzięki temu zmiana czasu na letni w 2017 roku powinna nie być tak bolesna, jak zazwyczaj.

 

Zdjęcie z artykułu: Zmiana czasu 2017 na letni: Kiedy DOKŁADNIE przestawiamy zegarki na czas letni? Zmiana czasu 2017; Southwest News / Bulls
Ilustracja do artykułu Zmiana czasu 2017 na letni: Kiedy DOKŁADNIE przestawiamy zegarki na czas letni?

 

 

 

Wiosenne i letnie wieczory nawet po zmianie czasu spędzajcie z eskaGO! Najlepsze filmy i seriale już teraz możecie oglądać online za darmo! Co wybrać? Na przykład Nimfy – skandynawską historię w stylu Pamiętników Wampirów czy Zmierzchu, o miłości, magii i wielkim niebezpieczeństwie!

 

 

 

komentarze
Hotplota News

Serena Williams napisała list do dziecka! „Nie mogę się doczekać naszego spotkania!”

Serena Williams wzrusza swoim najnowszym wpisem na Instagramie!

To Jennifer Lopez poderwała Alexa Rodrigueza! Poszli do łóżka po pierwszej randce?!

J. Lo zdradziła, jak wyglądało spotkanie z Alexem Rodriguezem, które zdecydowało o ich wspólnej przyszłości!

Otylia Jędrzejczak: córka Otylii Jędrzejczak na pierwszych zdjęciach! Zobacz!

Otylia Jędrzejczak urodziła córkę i dzieli się swoją radością z fanami!

Caitlyn Jenner odpowiada wściekłej Kris Jenner: „Nie oglądam już jej programu!”

Caitlyn Jenner wchodzi na otwartą wojenną ścieżkę z Kris Jenner?

Orlando Bloom i Katy Perry rozstali się w przyjaźni? To spotkanie na to NIE wskazuje!

Jeśli liczyliście na to, że Orlando Bloom i Katy Perry mogą do siebie wrócić – porzućcie nadzieję!

wczytaj więcej artykułów