Włącz Radio ESKA rozwiń
TERAZ CZYTASZ:
Zmiana czasu 2017 na letni: Kiedy DOKŁADNIE przestawiamy zegarki na czas letni? - "Skomentuj!"

Zmiana czasu 2017 na letni: Kiedy DOKŁADNIE przestawiamy zegarki na czas letni?


RSS 25/03/2017 16:20 Komentarze

Kiedy jest zmiana czasu na letni w 2017 roku? O której godzinie przestawiamy zegarki? Śpimy o godzinę krócej, czy dłużej? Zmiana czasu na letni w 2017 roku bez tajemnic :) Sprawdźcie i nie zaśpijcie! ;p

Zdjęcie z artykułu: Zmiana czasu 2017 na letni: Kiedy DOKŁADNIE przestawiamy zegarki na czas letni? Zmiana czasu na letni 2017; East News
Ilustracja do artykułu Zmiana czasu 2017 na letni: Kiedy DOKŁADNIE przestawiamy zegarki na czas letni?

Zmiana czasu na letni w 2017 roku przypada tradycyjnie na ostatni weekend marca. Zmiana czasu z zimowego na letni oznacza, że pośpimy o godzinę krócej. W zamian wydłuży nam się dzień cheeky Od chwili, kiedy następuje zmiana czasu na letni, słońce zachodzi o godzinę później, niż zimą.

ZMIANA CZASU 2017 - OD KIEDY OBOWIĄZUJE CZAS LETNI? 

Zmiana czasu na letni w 2017 roku w Polsce nastąpi w ostatni weekend marca. 

Kiedy dokładnie przestawiamy zegarki? Zapamiętajcie: oficjalnie w Polsce zmiana czasu na letni w 2017 roku nastąpi w nocy z 25.03 (sobota) na 26.03 (niedziela) z godziny 2:00 na 3:00.

Jak widać, zmiana czasu z zimowego na letni oznacza, że śpimy o godzinę krócej. Jest jednak także plus całej tej sytuacji - zmiana czasu 2017 na letni oznacza wydłużenie dnia o godzinę. Czyli mówiąc wprost, od niedzieli 26.03 dłużej będzie jaśniej.

ZMIANA CZASU 2017 NA LETNI - CZY WSZYSTKIE KRAJE PRZESTAWIAJĄ ZEGARKI?

O pomyśle przestawiania zegarków pierwszy raz głośno wspomniał amerykański polityk Benjamin Franklin. Mówił, że w ten sposób da się lepiej wykorzystać dzień, którego długość zmienia się wraz z porą roku.

Do pomysłu wracano później wiele razy. Zwolennicy zmiany czasu podkreślali, że jedną z ważniejszych korzyści przestawiania zegarków będą oszczędności na oświetleniu.

Po raz pierwszy zmianę czasu zastosowali Niemcy 30 kwietnia 1916 roku, podczas I. wojny światowej.
 

Zmiana czasu na letni obowiązuje w 79 krajach świata i nie wszędzie przestawiamy zegarki w tym samym momencie.

Nie wszystkie kraje decydują się na zmianę czasu na letni. Przykłady to choćby Japonia, Indie i Chiny - tam mieszkańców zmiana czasu na letni w ogóle nie dotyczy. Tymczasem w Stanach Zjednoczonych zmiana czasu na letni następuje tylko w niektórych stanach. Część regionów USA nie musi przestawiać zegarków.

Zdjęcie z artykułu: Zmiana czasu 2017 na letni: Kiedy DOKŁADNIE przestawiamy zegarki na czas letni? Zmiana czasu z letniego na zimowy 2016; AFP/East News
Ilustracja do artykułu Zmiana czasu 2017 na letni: Kiedy DOKŁADNIE przestawiamy zegarki na czas letni?


ZMIANA CZASU NA LETNI 2017 - WPŁYW NA SAMOPOCZUCIE

Jaki wpływ na ludzi będzie miała zmiana czasu na letni w 2017 roku? Jak łatwo się domyślić, nie wszyscy łatwo radzimy sobie z przestawieniem na nowy czas. Dla większości z nas zmiana czasu na letni oznacza przynajmniej tydzień notorycznego zmęczenia i trudności z wysypianiem się.

Co zrobić, aby zmiana czasu na letni w 2017 roku nie wpłynęła zbytnio na nasze samopoczucie? To proste! Spróbujcie nie zarywać nocek i jeszcze przed zmianą czasu na letni powoli dostosować swój biologiczny budzik do nowej rzeczywistości. Już teraz kładźcie się wcześniej spać i próbujcie wstawać z łóżka nieco wcześniej, niż do tej pory. Dzięki temu zmiana czasu na letni w 2017 roku powinna nie być tak bolesna, jak zazwyczaj.

 

Zdjęcie z artykułu: Zmiana czasu 2017 na letni: Kiedy DOKŁADNIE przestawiamy zegarki na czas letni? Zmiana czasu 2017; Southwest News / Bulls
Ilustracja do artykułu Zmiana czasu 2017 na letni: Kiedy DOKŁADNIE przestawiamy zegarki na czas letni?

 

 

 

Wiosenne i letnie wieczory nawet po zmianie czasu spędzajcie z eskaGO! Najlepsze filmy i seriale już teraz możecie oglądać online za darmo! Co wybrać? Na przykład Nimfy – skandynawską historię w stylu Pamiętników Wampirów czy Zmierzchu, o miłości, magii i wielkim niebezpieczeństwie!

 

 

 

komentarze
Hotplota News

Wojciech Szczęsny zaśpiewał Love Yourself! Polski Justin Bieber?! Zobacz video!

Wojciech Szczęsny w Juventusie popisał się talentem... wokalnym! Jest lepszy, niż Justin Bieber? Zoabczcie!

Jennifer Lopez i Alex Rodriguez tańczą na wspólnych urodzinach! J.Lo wygląda HOT!

Jennifer Lopez w przezroczystej sukience i tańczący Alex Rodriguez - to musicie zobaczyć!

Michael Phelps ścigał się w wodzie z REKINEM! Kto wygrał? Zobacz video!

Michael Phelps vs. żarłacz biały - takiego wyścigu jeszcze nie było! Kto wygrał? Zobacz!

Katy Perry i Beyonce tańczą na koncercie Missy Elliot! Mamy filmiki!

Beyonce i Katy Perry nieźle się bawiły na FYF Festival w Los Angeles!

Liam Payne i Cheryl wzięli ŚLUB?! Nazwał ją "swoją żoną"!

COŚ PRZEGAPILIŚMY?!

wczytaj więcej artykułów