Zasiłek do opiekunów dzieci na kwarantannie - na jakich zasadach?

2021-12-03 8:12
covid
Autor: pexels.com

Lubuski Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o możliwości skorzystania z zasiłku opiekuńczego dla opiekunów dzieci, znajdujących się na kwarantannie. Szkoła lub przedszkole wcale nie musi być zamknięte, aby móc z niego skorzystać. Wystarczy, że kwarantanną zostanie objęta dana klasa albo grupa.

Zielonogórzanie nadal mogą korzystać z zasiłku opiekuńczego w sytuacji, gdy ich dziecko znajdzie się na kwarantannie albo izolacji domowej.

Quiz. Skąd się wzięły nazwy miesięcy?

Pytanie 1 z 12
"Lipiec" nazywa się tak z powodu...

Ubezpieczony rodzic może obecnie skorzystać z zasiłku na dziecko, gdy jest ono chore lub objęte izolacją domową albo kwarantanną. 

Mówi Agata Muchowska, rzeczniczka lubuskiego oddziału ZUS. Nie musi być zamknięta cała szkoła lub przedszkole, aby opiekunowi przysługiwał zasiłek.

Opiekunowie mają również prawo do zasiłku opiekuńczego, gdy muszą zaopiekować się zdrowym dzieckiem poniżej 8 roku życia, w przypadku gdy niespodziewanie zamknięto żłobek, przedszkole lub szkołę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE