Kiosk profilaktyczny pojawił się w Zielonej Górze

2021-12-02 8:08
lekarz
Autor: pexels.com

W wojewódzkich oddziałach NFZ-tu w całej Polsce stanęły kioski profilaktyczne, w których samodzielnie i zupełnie bezpłatnie można wykonać podstawowe badania zdrowotne. Jeden z nich pojawił się również w Zielonej Górze. Na zielonogórzan czeka również doradca, który pomaga interpretować wyniki.

Samoobsługowy kiosk profilaktyczny stanął w Lubuskim Oddziale NFZ w Zielonej Górze. To miejsce, w którym każdy zielonogórzanin może samodzielnie i bezpłatnie wykonać pomiary zdrowotne.

W jaki sposób motywujesz dziecko?

Pytanie 1 z 8
Twój maluch nie chce ubrać się przed wyjściem na spacer. Co robisz?

Można się umówić na takie badania bardzo szybko. Osoba, która skorzysta z Kiosku Profilaktycznego, wyniki otrzyma od ręki. 

Mówi Joanna Branicka, rzeczniczka lubuskiego oddziału NFZ. Na miejscu jest również doradca ds. profilaktyki i zdrowia, który pomaga interpretować wyniki. Podpowie on również, z jakich badań i programów jeszcze można skorzystać w ramach NFZ-tu.

W kiosku można m.in. sprawdzić swój wzrost, wagę, BMI, skład ciała, a także ciśnienie tętnicze krwi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE