Za przekręcony licznik można iść za kratki

2020-02-12 20:50
Licznik
Autor: pixabay.com

Od nowego roku w życie wszedł nowy przepis. Ten tym razem dotyka oszustów przekręcających liczniki w celu zmniejszenia przebiegu samochodu. Od tego roku policja bacznie obserwuje stan licznika samochodu.

Od tego roku policja podczas rutynowej kontroli, sprawdza również stan licznika przebiegu kilometrów. Podczas takiej kontroli policjanci spisują liczniki, po czym dane wprowadzają do systemu, podczas kolejnej kontroli dane są porównywane. 

Jeżeli licznik będzie przekręcony to na dzień dzisiejszy jest to przestępstwo. Przestępstwo popełniają dwie osoby, chyba, że jest to ta sama osoba. Jednak najczęściej to dwie osoby. Osoba, która dokonuje zmiany w liczniku oraz osoba, która to zleca. Najczęściej jest to właściciel i mechanik. 

- Mówi asp. szt. Andrzej Gramatyka naczelnik wydziału ruchu drogowego. Oszuści, którzy zdecydują się cofnąć liczniki, mogą spodziewać się kary pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE