Są wyniki badań toksykologicznych ofiar wypadku pod Ciborzem

2020-02-11 16:12
Drug
Autor: pixabay.com

Pod koniec ubiegłego roku pod Ciborzem miało miejsce tragiczne zdarzenie. Pięcioro nastolatków straciło życie w wypadku drogowym. Dopiero po kilku miesiącach poznaliśmy wyniki badań toksykologicznych. Jak się okazało każda osoba znajdująca się pojeździe miała w organizmie substancje psychoaktywne.

W sprawie tego wypadku pojawiło się wiele kontrowersji. Prokuratura wciąż szuka bezpośredniej przyczyny incydentu, w którym życie straciło pięcioro nastolatków. Wczoraj poznaliśmy wyniki badań toksykologicznych. U każdej osoby, która znajdowała się w samochodzie wykryto środki psychoaktywne. 

Biegli z akademii medycznej a konkretnie z zakładu medycyny sądowej po wykonaniu badania stwierdzili obecność zarówno marihuany jak i amfetaminy we krwi trzech mężczyzn. Natomiast we krwi dwóch kobiet w tym kierującej kobiety wykryto obecność marihuany. Wykryte środki odurzające były w różnym stężeniu 

- tak sprawę komentuje rzecznik prokuratury w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera. Dalsze dochodzenia będą prowadzone pod kątem prędkości jak i zabezpieczenia akwenu wodnego. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE