W Zielonej Górze policjanci sprawdzają czy przestrzegamy nowych przepisów sanitarnych

2020-10-13 20:29
policja maski
Autor: KMP Zielona Góra

Policjanci w miniony weekend sprawdzili jak zielonogórzanie przestrzegali obowiązujące przepisy, czyli przede wszystkim noszenie maseczek przez mieszkańców. wystawili ponad 20 mandatów, za brak maseczek oraz skierowali kilka spraw do sądu.

Zielonogórscy policjanci egzekwują nowe przepisy związane z zakrywaniem twarzy i nosa, w miniony weekend posypały się mandaty!

Podczas minionego weekendu policjanci sprawdzali przestrzeganie przepisów przez mieszkańców Zielonej Góry. W trakcie dwóch dni policjanci pouczyli 40 osób, ukarali mandatami karnymi 26 osób natomiast do sądu skierowali 26 wniosków o ukaranie. 

Mówi Małgorzata Stanisławska z Zielonogórskiej Policji. Za brak maseczki możemy dostać mandat od policji, lub wysoką kare od sanepidu! 

Za brak maseczki, czy za niezasłanianie nosa i ust można otrzymać mandat karny do 500 zł. Natomiast pracownicy inspekcji sanitarnej, którzy częśto biorą udział w kontrolach, mogą za niestosowanie się do przepisów nałożyć wysoką karę administracyjną. 

Na tym nie koniec policyjnych akcji, ci zapowiadają, że patrole będą kontrolować mieszkańców w całym mieście! W żółtej strefie obowiązuje nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych, pamiętajmy że na ulicy także trzeba zasłonić usta oraz nos.

Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić obostrzenia na 1 listopada?
Jak pilotuje się samolot? Sprawdziliśmy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany