W tym roku Kozzi Film Festiwal odbędzię się dopiero we wrześniu [AUDIO + WIDEO]

2020-05-29 8:43
Bilet kinowy
Autor: pixabay.com

Epidemia koronawirusa nie pokonała festiwalu, choć odbędzie się on w tym roku w innym terminie. Tym razem Lubuszanie będą mogli uczestniczyć w kolejnej edycji Kozzi Film Festiwalu w dniach 10-13 września. Jak zwykle nie zabraknie wielu atrakcji w tym spotkań ze znanymi aktorami. Impreza tradycyjnie będzie miała miejsce w kilku miastach. Więcej szczegółów w artykule.

Projekcje filmowe odbędą się w Zielonej Górze, w Pałacu w Wiechlicach oraz w Żarach. W tym roku nie zabraknie znanych cykli.

My bardzo staramy się jednak pielęgnować to co wypracowaliśmy przez te lata, czyli mamy te cykle, które znane są od lat: kino niemieckie, kino według księdza Draguły, konotacje lubuskie, gdzie mówimy o tych sukcesach, osiągnięciach  ludzi, którzy stąd się wywodzą bądź związani byli z miastem, z regionem

- mówi Anna Polus, szef organizacyjny festiwalu. Podczas wydarzenia mieszkańcy będą mogli spotkać się z aktorami, reżyserami czy autorami różnych książek. Część imprezy odbędzie się w Żarach.

Moja sekcja filmowa, która zresztą odnosi sukcesy na wielu młodzieżowych festiwalach filmowych robi swoje prezentacje. Robimy czasami też warsztaty dla młodych ludzi związanych z filmem

- mówi Roman Krzywotulski, dyrektor Żarskiego Domu Kultury. Kozzi Film Festiwal odbędzie się w tym roku w dniach 10-13 września. Jednym z gości specjalnych będzie Marian Opania.

Marian Opania to nie jedyny gość specjalny wydarzenia - mówi Andrzej Buck, dyrektor artystyczny festiwalu
Sonda z krwiodawstwa. Dlaczego oddajecie krew?