W Ogrodzie Botanicznym w Zielonej Górze jesienią też jest pięknie!

2020-10-09 18:17

Jesień kojarzy nam się z szaroburą pogodą, deszczem i chmurami. W Ogrodzie Botanicznym wcale tak nie jest. Drzewa są pełne kolorów a niektóre nawet kwitną!

Ogród Botaniczny pięknieje nie tylko ze względu na nowe rzeczy, które się w nim pojawiają, ale także ze względu na porę roku, którą mamy. W ogrodzie botanicznym każda pora roku pokazuje coś innego.

Do ogrodu warto przychodzić nie tylko latami, żeby widzieć jak się zmienia ale także porami roku. Wtedy mamy pewien punkt zaczepienia, w którym każdego będzie interesowało coś innego. Dla przykładu to jest dobra pora teraz aby obserwować kwitnienie heptakodium chińskiego czyli krzewu z Chin. To jest dobra pora żeby zobaczyć kwitnienie franklini amerykańskiej. 

zapewnia botanik Sebastian Pilichowski. Co ciekawe jesienią rośliny także kwitną i owocują, można to zobaczyć także w Ogrodzie Botanicznym, podczas spacerów. 

Mamy kwitnienie w ogóle. Październik kojarzy się nam raczej z takim okresem kiedy tylko owoce lecą z drzew. Natomiast oprócz owoców, czy cudownego przebarwiania się liści co jest bardzo ciekawe. Zachęcam już patrzeć na ambrowca amerykańskiego, który niebawem zabarwi się na szkarłat, będzie stał przy wigwamie jak płonąca pochodnia. 

Ogród Botaniczny możecie odwiedzać codziennie od godziny 9 do 19.

Imponujący mural o wolontariacie powstał w Kielcach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany