W Ogrodzie Botanicznym w Zielonej Górze powstała hydro platforma!

2020-10-07 17:40
Hydro platforma
Autor: Mateusz Jamroz

z każdym rokiem Ogród Botaniczny w Zielonej Górze rozwija się coraz bardziej! Tym razem na gości czeka kolejna nowość, tym razem padło na hydro platformę dzięki, której goście będą mogli bliżej poznać rośliny żyjące na podmokłych terenach. W planie jest dalsze rozwijanie tej części ogrodu.

Mimo, że w Ogrodzie Botanicznym gości pomału jesień i opadają liście, to ten się rozwija! Niedawno stanęła hydro platforma, dzięki której możemy być bliżej roślin wodnych!

Hydro platforma powstała w celu wniknięcia nad staw. Mamy dział roślin wilgociolubnych, to taki dział, który jest najbardziej omijany bo jest taki oczywisty. Jest staw, jest rów, rośliny wodne i już. 

Mówi botanik Sebastian Pilichowski. Botanik twierdzi, że platforma wzbudzi zainteresowanie wśród gości, ponieważ to miejsce było rzadko odwiedzane. Dzięki niej dział roślin wilgociolubnych rozwinie się jeszcze bardziej!

Doszliśmy do wniosku, że na fali najbliższych bardziej uwypuklić ten dział. Takim pierwszym zrealizowanym po latach projektem jest właśnie ta platforma. Na szczęście udało się to dopiąć platforma stoi a to nie wszystko co będziemy zmieniać. 

dodaje botanik. Hydro platforma to dopiero początek zmian, które zajdą w tym dziale. Dział będzie rozwijany o kolejne rośliny oraz o nowe gatunki zwierząt!

Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić obostrzenia na 1 listopada?
Ogród botaniczny w Zielonej Górze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają