Ten numer telefonu nęka Polaków! Nie potwierdzaj swoich danych!

i

Autor: JerzyGorecki

Ten numer telefonu nęka Polaków! Nie potwierdzaj swoich danych!

2022-01-12 9:16

Od dłuższego czasu nieznany numer telefonu nęka Polaków. Rozmówca, który dzwoni na początku rozmowy przekazuje szokującą informację, która ma sprawić, że zmartwieni przekazaną wiadomością potwierdzimy nasze dane. Lepiej tego nie robić! Jeżeli dzwoni do ciebie ten numer to nie odbieraj, a gdy już to zrobisz to po wysłuchaniu informacji rozłącz się i zablokuj numer.

Media co jakiś czas obiega informacja o numerach, które dzwoniąc do Polaków wyciągają od nich dane. Właściciele tych numerów mają różne sposoby na to, by zyskać cenne dla nich informację. Tym razem numer, który od dłuższego czasu nas nęka ma nowy, nieznany dotąd podstępny sposób. Jak donosi portal Telepolis na początku rozmowy przekazuje martwiącą informację, przykładowo o zgłoszeniu nas do sanepidu za brak maseczki, albo proponuje udział w reality show. Trzeba pamiętać, że przekazywana wiadomość nie ma nic wspólnego z prawdą. To kłamstwo, które ma nas „rozmiękczyć” i sprawić, że my potwierdzimy nasze dane. Na jaki numer uważać? Co zrobić, gdy dzwoni?

CZYTAJ TAKŻE: Nowy standard nadawania TV - JAKIE TELEWIZORY DO WYMIANY?

Ten numer nęka Polaków!

Z pewnością każdy posiadacz telefonu miał nieodebrane połączenie od nieznanego numeru, albo nawet je odebrał. W wielu przypadkach okazuje się, że są to telemarketerzy, którzy próbują nam coś sprzedać, albo informują o wielkiej wygranej. Podobnie jest z numerem, który od dłuższego czasu nęka Polaków. Na jaki numer uważać? To +48732104533.

„Osoba” dzwoniąca z tego numeru na początku rozmowy przekazuje nam sensacyjne wieści. Jakie? Na przykład proponuje udział w reality show, informuje o zamówieniu pizzy za kwotę kilkuset złotych i dopytuje o dokładny adres dostarczenia. Zdarzają się także sytuacje, w którycj rozmówca mówi o tym, że mąż, albo żona dopuścili się zdrady.

Ten numer nęka Polaków! Nie potwierdzaj swoich danych!

Numer +48732104533 jest obsługiwany przez boty. Podczas rozmowy można się o tym przekonać, ponieważ powtarza się schemat używanych zdań wypowiadanych przez dzwoniącego. Mimo że głos osoby brzmi naturalnie to jest to urządzenie, które ma na celu zebranie informacji. Należy wiedzieć, że potwierdzenie naszych danych może mieć fatalne skutki, dlatego najlepiej jest się rozłączyć i zablokować numer.

Ze złości chciał kopnąć w busa. Przejechało go inne auto
Sonda
Odbierasz połączenie od nieznanych numerów?