Lifehack o

i

Autor: pexels.com; Screen TikTok: Shark Beauty Bar; H.S

Ciekawostki

Szokujący sposób kosmetyczki na czyste paznokcie. Kup uszczelkę i wypróbuj

W ostatnim czasie dużo się mówi o ekologii i oszczędności na wielu produktach. Jedna ze znanych kosmetyczek podzieliła się pomysłem, który wywołał dyskusję internautów. Używając jedynie dwóch produktów w szybki sposób czyści paznokcie. O co chodzi?

Ochrona środowiska z każdym kolejnym dniem jest szerzej komentowana. Nowe przepisy prawne dotyczące jednorazowych opakowań w Polsce od dawna już działają. Jednak wciąż budzi kontrowersje. Twórcy internetowi dzielą się coraz częściej treściami z tym związanymi. Jedna ze znanych kosmetyczek na platformie TikTok podzieliła się dość osobliwym i szokującym zamiennikiem do czyszczenia paznokci. Do stworzenia nowego narzędzia pracy wystarczyła jej stara szczoteczka i uszczelka do szaf. Jaki jest efekt końcowy?

Naklejki hybrydowe na paznokcie - test redaktorek

Oszczędność pieniędzy czy ochrona środowiska?

shark.beautybar na swoim TikToku zebrała już spore grono fanów, a dokładniej 153 tys. obserwujących. Jej filmik dotyczący nowego lifehacka ma już 390 komentarzy. Chodzi o dużo tańszy sposób na czyszczenie paznokci. Kosmetyczka w swoich nagraniach dzieli się także wiedzą o manicure i pedicure, ale także znajdziecie tam humorystyczne treści. Kobieta nadąża za trendami i właśnie wymyśliła nowy zamiennik.

Shark Beauty Bar podzieliła się sposobem na tanie czyszczenie paznokci. W ten sposób stosuje recykling i oszczędza pieniądze. Na krótkim nagraniu wyjaśnia, że zamiast używać jednorazowych szczoteczek do czyszczenia paznokci swoich klientów wykonuje ich zamiennik. Z sieci zamówiła uszczelkę do szaf za ok. 55 zł, o długości 15 m. Następnie wzięła szczoteczkę do paznokci i wyciągnęła włosie, a później przykleiła ją do trzonu szczoteczki. Na sam koniec dezynfekuje i wymienia na uszczelkę.

Internauci oburzeni pomysłem tiktokerki

Po udostępnieniu pomysłu tikotkerki internauci rozpoczęli dyskusję. Wśród ich komentarzy można znaleźć wiele opinii, że przeraża ilość zarazek. "wtedy one i tak nie będą sterylne bo jak taki długi kawałek tego uszczelniacza może być sterylny, będzie łapał cały kurz pył, wystarczy kupić szczoteczkę którą można sterylizować" - czytamy na TikToku. Czytamy dalej: "Ludzie… dziękuję bardzo za taką usługę." , "Możesz sobie przykleić do rękawiczki po co się męczyć by oczyszczać stare szczoteczki"; "Najlepsza antyreklama"; "To nie jest zbyt dobry pomysł…to jeszcze by było ok gdyby ten włos właśnie był twardszy a nie taki jak w tych rybkach." czy "ale przeciez 100 szczoteczek kosztuje mniej".

Zobacz też: Afera cyrkoniowa. Wyliczyła paznokcie na 1500 zł

Sonda
Czy korzystasz z usług kosmetyczek i stylistek?